Dwie "nasze" załogi ścigały się w Rajdzie Warmińskim

2015-06-30 09:40:52(ost. akt: 2015-06-30 14:30:16)
Olsztyńsko-bartoszycka załoga Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Warmińskiego. Na tej samej pozycji imprezę w kategorii Konkursowej Jazdy Samochodem ukończyła inna "nasza" załoga Andrzej Pauperowicz/Ewelina Pauperowicz.
Chrzanowski z Biniędą (Honda Civic) wygrali dwie poprzednie rundy SzPP, czyli Lewickie Rally Sprint na Podlasiu oraz Rajd Nowomiejski, ale tym razem szybciej od nich jeździł (także "civikiem") Konrad Dudziński, pilotowany przez Mateusza Kułakowskiego.

Na mecie różnica między pierwszą a drugą załogą wyniosła 25,4 sekundy. Tak samo pewny dystans nad pozostałymi rywalami zachowywała olsztyńsko-bartoszycka załoga. Trzeci w klasyfikacji końcowej rajdu Dominik Winckiewicz przyjechał na metę z blisko 50-sekundową stratą do Chrzanowskiego.

Po trzech rundach Szutrowego Pucharu Polski „nasza” załoga wciąż jest jego liderem. Według nieoficjalnych wyliczeń, przed Rajdem Warmińskim miała 11 punktów przewagi nad Dudzińskim. Teraz stopniała ona do czterech.

Podczas Warmińskiego z dobrej strony pokazała się jeszcze jedna załoga z powiatu bartoszyckiego. Od jakiegoś czasu na rajdowych trasach spotkać można Andrzeja i Ewelinę Pauperowiczów oraz ich Subaru Imprezę. Podczas rozegranego na stadionie Stomilu prologu (nie wliczanego do klasyfikacji końcowej imprezy) zajęli wysokie 8. miejsce (na 66 startujących).

Podczas rajdu klasyfikowani byli w Konkursowej Jeździe Samochodem. I tu kolejny dobry wynik — drugie miejsce w "generalce" oraz klasie K-4.