Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Żydowo: Podsumowanie programu "Bezpieczne życie".

2015-06-23 07:46:02 (ost. akt: 2015-06-23 07:57:20)

Autor zdjęcia: Danuta Kowalik

Uczniowie szkoły podstawowej w Żydowie brali udział w programie "Bezpieczne życie". 17 czerwca podsumowano jego efekty podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości z udziałem partnerów, czyli przedstawicieli służb mundurowych.

W naszej szkole, 17 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Bezpieczne Życie”. Zaproszono służby mundurowe: strażaków, policjantów strażników granicznych i leśników, czyli partnerów, którzy wzbogacali wiedzę dzieci o ciekawe, nowe treści oraz prowadzili praktyczne działania.

Uczniowie z klas 0 – III przygotowali wspaniałą część artystyczną. Przedstawiali scenki, śpiewali piosenki dotyczące bezpieczeństwa. Nagrodzono dzieci za konkurs plastyczny "Unikanie nieszczęśliwych wypadków". Uczniowie wręczyli gościom pamiątkowe zdjęcia, podziękowania oraz róże, za pomoc w działaniach profilaktycznych.

Celem programu i efektem działań jest wyrobienie u dzieci zaufania do przedstawicieli służb mundurowych, znajomość sytuacji w jakim celu i do kogo można zwrócić się o pomoc, znajomość numerów alarmowych, przyjąć postawę „żółwia” w razie ataku psa, jak postąpić z osobą nieprzytomną, znają drogę ewakuacji w szkole i sposób zachowania się w sytuacji zagrożenia, pamiętają, gdzie można bezpiecznie i w jakie zabawy bawić się, wiedzą, że muszą być ostrożni w kontakcie z osobą im nieznaną.

D. K.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages