Nasze dziewczyny zawojowały Wiedeń. Dwa medale mistrzostw Austrii w karate

2015-06-16 08:29:08(ost. akt: 2015-06-16 08:43:12)
Joanna Czerniewska na najwyższym stopniu podium podczas otwartych mistrzostw Austrii

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

Od lat zawodnicy Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate biorą udział w otwartych mistrzostwach Austrii w Wiedniu. I tak samo od lat wracają z turnieju z medalami. Nie inaczej było w tym roku.
Tegoroczny dorobek startu karateków BKKK i podopiecznych trenera Andrzeja Litwina to dwa medale. Zdobyły je nasze "eksportowe" w ostatnim czasie zawodniczki.

Joanna Czerniewska zdobyła złoty medal walkach juniorek +65 kg. W drodze na pierwszy stopień podium stoczyła trzy walki. Półfinałową rozstrzygnęła przed czasem, w finale potrzebowała dogrywki, by pokonać zawodniczkę z Węgier.

Drugi medal był zasługą Karoliny Daszkiewicz. Krążek koloru srebrnego zdobyła w konkurencji kata juniorek.

Karolina oraz trzecie reprezentantka BKKK — Adrianna Mrówka, startowały jeszcze w walkach juniorek do 55 kg, ale nie udało im się przebić do strefy medalowej.

Co także warte podkreślenia, w międzynarodowym składzie sędziowskim znalazł się instruktor bartoszyckiego klubu, sensei Rafał Czerniewski (1 Dan).