Ratownicy medyczni z Bartoszyc najlepsi w województwie

2015-06-12 19:18:47(ost. akt: 2015-06-13 10:23:28)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne Daniela Rożko.

Zespół ratowników medycznych ze szpitala w Bartoszycach, w składzie: Daniel Rożko, Grzegorz Daniluk i Marek Bulski został najlepszym w zakończonych właśnie Mistrzostwach Warmii i Mazur w ratownictwie Medycznym
Aż 23 zespoły startowały dziś w Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. To zawody prowadzone w otwartej formule. W tym roku stały się mistrzostwami międzynarodowymi, bowiem startował w nich zespół z Iwano-Frankowska na Ukrainie. W mistrzostwach starowały też zespoły z terenu całej Polski.

Zespół ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach w składzie: Daniel Rożko, Grzegorz Daniluk i Marek Bulski zdobył laur najlepszej drużyny ratownictwa medycznego na Warmii i Mazurach.

Bartoszyccy ratownicy w mistrzostwach zajęli jednak miejsce drugie. Zdaniem sędziów najlepiej z zadaniami im stawianymi poradził sobie zespół z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Na "pudle" stanęli jeszcze reprezentanci Białegostoku.

Bartoszycki zespół zdobył prawo do startu w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.