środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Dni Rodziny w Wojciechach

2015-06-11 13:43:27 (ost. akt: 2015-06-11 13:48:48)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Bardzo liczne atrakcje czekały na uczestników Gminnych Dni Rodziny w Wojciechach. Były konkursy, żartobliwe ankiety, popisy klaunów, inscenizacje i mecz piłkarski.

Niezapomniany Dzień Dziecka mieli w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Świętowali razem z rodzicami podczas festynu zorganizowanego z okazji Gminnych Dni Rodziny , a przebiegającego pod hasłem: ,,Rodzina drogowskazem życia ”. Dzięki licznym atrakcjom zarówno dzieci, jak i ich rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście bawili się doskonale.

W części artystycznej najmłodsi zwrócili uwagę na niezastąpioną rolę mam, z humorem spojrzeli też na tatę dyplomatycznie odpowiadającego na pytania zabawnej ankiety.

Z kolei piosence o rodzinnych świętach towarzyszył taniec. Była więc polka, taniec współczesny oraz Zumba. Oficjalną część uroczystości zakończyła piosenka o Wojciechach oraz ogłoszenie przez Krzysztofa Iwańskiego wyników konkursów - plastycznego i multimedialnego: "Mieszkam w ciekawym miejscu".

W części rekreacyjno-sportowej każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zabawy prowadzone przez animatorów "Klaunada", warsztaty malarskie pod kierunkiem p. Bachara, kącik fryzjerski obsługiwany przez mamy.

Było też leśne koło fortuny z zagadkami przyrodniczymi i nagrodami wręczanymi przez pana leśniczego. Szczególną atrakcją okazały się jednak pokazy modeli latających oraz policyjne hondy, które chłopcy mogli obejrzeć z bliska, a dzięki uprzejmości panów policjantów nawet na nich usiąść.

Prawdziwą niespodziankę dla swych pociech przygotowali rodzice, inscenizując znaną "Rzepkę" Tuwima. Kreacje aktorskie przez nich stworzone zostały wysoko ocenione zarówno przez młodszą widownię, jak i pozostałych widzów.

W międzyczasie odbył się mecz piłki nożnej uczniowie kontra rodzice. Po wyrównanej walce zwycięstwo odnieśli rodzice, dlatego młodsi piłkarze opuszczali boisko nieco smutni, ale szybko smak porażki osłodziły lody i cukierki.

W kolejnych rodzinnych potyczkach najbardziej artystyczny okazał się klan Sochów, ponieważ dwie główne nagrody powędrowały do spokrewnionych rodzin. Natomiast w sportowych rozgrywkach prawdziwymi mistrzami okazały się rodziny Sófczyńskich i Jasieckich.

Zumba zatańczona przez sympatycznego Eweralda i chętnych miłośników afrykańskich rytmów zakończyła uroczystości z okazji Gminnych Dni Rodziny.

W ocenie organizatorów, rodziców i dzieci każdy znalazł coś dla ducha i ciała, ponieważ licznym atrakcjom towarzyszyły różne smakołyki serwowane na poszczególnych stoiskach. Nie zabrakło więc smalczyku z małosolnym ogórkiem, grochówki z wkładką, kiełbasek z grilla, kolorowych ciast, koktajli , owocowo-warzywnych szaszłyków oraz sałatek.

Dziękujemy więc wszystkim przyjaciołom naszej szkoły oraz rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej pięknej imprezy.

Danuta Fijoł

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages