Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Słodycze dla dzieci ze Lwowa od Ukraińskiej Szkoły w Bartoszycach

2015-06-11 07:23:38 (ost. akt: 2015-06-11 15:54:07)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem nauczania zbierali słodycze i odzież dla dzieci z domów dziecka we Lwowie.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach przeprowadzili akcję pod hasłem: „Podaruj czekoladę dzieciom z Ukrainy”.

Zebrane słodkości przez uczniów szkoły zostały przekazane dzieciom z domów dziecka we Lwowie. Wraz ze słodyczami dzieciom przekazano również odzież zebraną przez rodziców i ludzi dobrej woli. Skromne dary osobiście przekazały dziewczęta z zespołu artystycznego „Wesełynka”, które to w dniach 22-27 maja odwiedziły lwowskie dzieci.

Niezwykle wzruszający był koncert „Wesełynki” oraz solistki Marysi dla ukraińskich dzieci w cerkwi św. Piotra i Pawła we Lwowie, który mógł się odbyć dzięki wsparciu ks. Romana Prokopcia, głównego kapelana sierot we Lwowie.

Akcja miała na celu osłodzić i pocieszyć dzieci, które wychowują się bez rodziców i przeżywają trudne chwile w obliczu trwającej od ponad roku wojny na Ukrainie. Wszyscy uczniowie Ukraińskiej Szkoły w Bartoszycach chcieli chociaż trochę podarować radości swoim rówieśnikom za wschodnią granicą.

Do naszej akcji przyłączyli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach pod opieką nauczycielki Iwony Pieniak.

Za pomoc i wsparcie WSZYSTKIM gorąco dziękujemy.

Agnieszka Wnukowicz

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages