Pracowity okres lekkoatletów Zespołu Szkół nr 1. Medal za medalem

2015-06-05 08:45:06(ost. akt: 2015-06-05 09:13:29)
Podczas zawodów w Lubawie, Grunwaldzie i Lidzbarku Warmińskim startowali w ostatnim czasie zawodnicy SP nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 z Bartoszyc. Udane występy notowali na bieżni oraz na przełajowych trasach.
* W Lubawie odbył się finał wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna uczennic Gimnazjum Nr 1 w Bartoszycach zajmując 4. miejsce.

Indywidualnie dziewczęta zdobyły dwa medale: Karolina Greber zwyciężyła w biegu na dystansie 600 m, a Karolina Marzec była trzecia na dystansie połowę krótszym.

Drużyna chłopców znalazła się poza pierwszą szóstką, jednak indywidualnie zawodnicy wywalczyli też dwa medale: Dawid Greber przybiegł trzeci na 1000 m, tę samą lokatę w skoku w dal zajął Damian Olszewski.

Opiekunami zespołów byli Tadeusz Albin i Mirosław Figat.

** W rozegranych na Polach Grunwaldu międzynarodowych biegach przełajowych reprezentanci Gimnazjum Nr 1 w Bartoszycach zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców. Indywidualnie aż sześć razy stawali na podium.

Zajęte miejsca:
Aleksandra Skórska - 3. miejsce na 1000 m klas I

Bartłomiej Pawłowski – 1. miejsce na 1500 m klas I

Karolina Greber – 1. miejsce na 1000 m klas II-III

Karolina Marzec – 2. miejsce na 1000 m klas II-III

Dawid Greber – 1. miejsce na 1500 m klas II-III

Bartosz Figat – 2. miejsce na 1500 m klas II-III.

Na wynik drużyny zapracowali też: Katarzyna Kuczyńska, Sylwia Lasota, Urszula Powierża, Dominik Lewandowski, Grzegorz Monkiewicz, Przemysław Motylewski, Ernest Masalski, Jakub Surowiec, Szymon Zakrzewski.

W tych samych zawodach świetnie spisała się też reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bartoszycach, która wywalczyła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepiej indywidualnie wypadła Marcelina Mazurek zajmując 2. miejsce na 400 m.

Do udziału w zawodach uczniów przygotowali: Magdalena Lewandowska, Tadeusz Albin, Mirosław Figat, Zbigniew Kuśnierz, Marek Wiszniewski.

*** W Lidzbarku Warmińskim, gdzie odbyły się mistrzostwa województwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce. Po medale sięgnęli m.in. gimnazjaliści bartoszyckiej "Jedynki".

Karolina Greber wygrała bieg na dystansie 1000 m, jej brat Dawid również zdobył złoty medal na tym samym dystansie, ze znakomitym czasem 2.45,61 sek. (opiekun Mirosław Figat).

Brązowe medale przypadły sztafecie chłopców 4x100 m w składzie: Dawid Greber, Daniel Obolewicz, Szymon Zakrzewski, Patryk Pieczułajtis i rezerwowy Patryk Ziółkowski (opiekun Tadeusz Albin).

Z medalami wróciły też dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Weronika Konowrocka z bardzo dobrym czasem 8,29 sek. zwyciężyła na 60 m, a Natalia Kruk zajęła 3. miejsce na 300 m. Obie uczennice do startu przygotował Zbigniew Kuśnierz.