Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sokolica: Dzień Patrona szkoły i festyn rodzinny

2015-06-03 07:13:25 (ost. akt: 2015-06-03 07:20:16)

Autor zdjęcia: Monika Lubowiecka

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy odbyło się Święto Patrona Szkoły w połączeniu z festynem rodzinnym pod tegorocznym hasłem „Rodzina to mój skarb”, obchodzonym w ramach XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Uroczystość Święta Patrona Szkoły uczczono 31 maja Mszą Świętą, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II. Usłyszeć można było pięknie napisane i wyrecytowane przez uczniów wiersze, jak również piosenki, dedykowane Patronowi Szkoły. Po skończonym nabożeństwie uczniowie, którzy przybyli
ze swoimi rodzinami, jak i zaproszeni goście udali się na festyn, gdzie nie brakowało atrakcji.

Przemówienie dyrektor szkoły Urszuli Petrykowskiej i zastępcy wójta gminy Bartoszyce Bogusława Miluskiego otworzyło tegoroczny Festyn Rodzinny.

W części artystycznej szkolny zespół Sokoliki zaprezentował kilka układów tanecznych do rytmów znanych piosenek zespołu Abba. Zobaczyliśmy współczesną wersję Czerwonego Kapturka w wykonaniu klasy IV, kilka scenek humorystycznych o tematyce szkolnej, zaprezentowanych przez klasę V i występ chórku szkolnego.

Swą obecnością zaszczycili nas: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipicy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, a także zawodnicy Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Siła Bartoszyce”.

Panie i panowie ze straży pożarnej poprowadzili ciekawe rodzinne konkurencje sprawnościowe i zaprezentowali swój wóz strażacki, którym mogły przejechać się wszystkie dzieci.

Policjanci zorganizowali przejażdżki motocyklowe i na quadach, a zawodnicy „Siły Bartoszyce” pokazali swe umiejętności w podnoszeniu ciężarów, pod kierunkiem trenera Zdzisława Hryniewickiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Ponoszenia Ciężarów w Olsztynie.

Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się konkurs darczyńców, rodzinne zabawy i konkurencje sportowe, zaś kawiarenka z ciastami, przygotowanymi przez rodziców, i stoisko z grillem zapraszały na chwilę odpoczynku i nabrania sił.

Monika Lubowiecka

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna[/quote]
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages