MDK Bartoszyce zagrał w finałowym turnieju o puchar prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce

2015-06-02 08:34:00(ost. akt: 2015-06-02 08:50:18)
MDK Bartoszyce zajął 18. miejsce w finałowym turnieju chłopców o puchar prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. To nieoficjalne mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej. — Patrząc na grę innych zespołów myślę, że zasłużyliśmy na 10-12. miejsce. Ono byłoby bardziej adekwatne do tego, jak się prezentowaliśmy — powiedział trener Andrzej Cichocki.
Zaraz po wywalczeniu awansu do turnieju finałowego Andrzej Cichocki mówił, że drużyna jedzie przede wszystkim po naukę. Tym bardziej, że na 15 zawodników w drużynie MDK aż 9 jest z młodszego rocznika (turniej jest dla chłopców urodzonych w 2002 roku).

Tymczasem w Kępnie młodzi bartoszyczanie pokazali się z przyzwoitej strony. W swojej grupie eliminacyjnej zajęli 3. miejsce. Wygrali 17:16 z Moto Jelczem Oława, przegrali 12:13 z UKS 46 Poznań i 12:22 z późniejszym zwycięzcą turnieju Wybrzeżem Gdańsk.

Szkoda było zwłaszcza meczu z Poznaniem. MDK prowadził w nim przed większość czasu, ale końcówkę lepiej rozegrali rywale. Gdyby bartoszyczanie utrzymali korzystny wynik, to oni zagraliby o wyższe miejsca.

A tak MDK trafił do fazy spotkań o miejsca 17-28. Tutaj odniósł dwa zwycięstwa: pokonał UKS Korab OSiR Staszów (16:12) oraz nie dał szans Orlikowi Brzeg (23:7).

Wygrane pozwoliły w dalszej kolejności zagrać naszej drużynie o miejsca 17-20. Tutaj MDK najpierw pokonał Nielbę Wągrowiec (14:13), choć do przerwy przegrywał dwoma bramkami. W spotkaniu decydującym o miejscu 17. uległ jednak Gwardii Koszalin (15:17). Ostatecznie zajął 18. miejsce.

Na miejscu 6. turniej zakończył inny zespół z Warmii i Mazur — szczypiorniak Olsztyn.

W najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" 5 czerwca znajdziesz rozmowę z Andrzejem Cichockim. W niej m.in. o występie w Kępnie, czego brakuje Bartoszycom do krajowej czołówki oraz o planach sekcji piłki ręcznej na przyszłość.