Rant nie tylko jeździ rowerami, ale też biega i pływa

2015-05-26 12:46:11(ost. akt: 2015-05-26 12:55:07)
Kilka startów zaliczyli w ostatnim czasie zawodnicy BKK Rant Bartoszyce. Brali oni udział w zawodach kolarskich, ale też i triathlonowych.
W wyścigu MTB o puchar nadleśniczego Nadleśnictwa Mrągowo w kategorii amator Piotr Sobierajski zajął 7. miejsce, Piotr Marzec był 9., a Marcin Walczak 12., zaś wśród mastersów Janusz Wróblewski minął linię mety jako 9.

Kolarze ścigali się także na szosie. Okazję ku temu mieli ostatnio w Świątkach, gdzie zorganizowano zawody o nazwie Warmiński Klasyk. Tutaj zawodnicy Rantu zajmowali następujące miejsca: Marzec — 11., Sobierajski — 15., Artur Świątek — 17., Elżbieta Świątek — 31. (wszyscy na 25 km), Mariusz Gadomski — 36., a Wróblewski — 46 (obaj na 75 km).

Zawodników bartoszyckiego klubu widać było nie tylko na trasach kolarskich. Dwóch z nich wzięło udział w zawodach Elemental Triathlon Series w Olsztynie.

Świetnie wypadł w nich Krystian Sikorski. W kat. M-18 zajął on drugie miejsce na dystansie olimpijskim. Trasę pokonał w dwie godziny 11 minut i 52 sekundy. Pływanie na 750 m (dystans został skrócony) zajęło mu 14 minut i 50 sekund, 40 km jazdy rowerem godzinę 9 minut i 16 sekund, a 10-kilometrowy bieg 42 minuty i 49 sekund (plus czas na strefie przebrań).

Z kolei Marcin Wójcik zajął na tym samym dystansie 18. miejsce w kat. M-25. Jego wynik to 2 godziny 26 minut i 18 sekund (pływanie 16.54; rower 1:15.51; bieg 48.45)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.