środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

19-latka po dopalaczach trafiła do szpitala

2015-04-22 09:13:35 (ost. akt: 2015-04-22 11:32:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Nastolatka pod wpływem dopalaczy trafiła wczoraj po godz. 19 do szpitala w Bartoszycach. Z bazaru w mieście zabrała ją karetka pogotowia.

Karetka pogotowia zabrała wczoraj 19-latkę do szpitala. Dziewczyna przebywająca po godz. 19 na terenie bazaru w Bartoszycach wymiotowała. W szpitalu okazało się, że jest pod wpływem dopalaczy. Udało nam się dowiedzieć, że sama przyznała, iż taki środek zażyła. Szpital o przyjęciu pacjentki pod wpływem dopalaczy powiadomił policję.

Potwierdza to Beata Patecka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. - Prowadzimy w tej sprawie dochodzenie, które ma wyjaśnić skąd nastolatka wzięła środek który zażyła, kto jej go ewentualnie użyczył i jaki to był środek - mówiła Patecka.

- Z moich informacji wynika, że dziewczyna miała dolegliwości żołądkowe i dlatego wezwano do niej karetkę - powiedziała Patecka.

- To prawda, że przyjęliśmy wczoraj 19-latkę do naszego szpitala - powiedział nam dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik. - Sama przyznała, że wypaliła jakiś środek. Nie potrafiła określić co to było. Pobraliśmy od niej próbki do badań toksykologicznych. Jej stan był dobry i nie zagrażał jej życiu. Po kilkugodzinnej obserwacji została wypisana do domu i pod opieką mamy opuściła nasz szpital - powiedział Sławomir Wójcik.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywny #1719882 | 176.97.*.* 23 kwi 2015 09:31

  Teren bazaru w Bartoszycach od lat straszy, podobnie jak Dworzec PKP, nie tylko swoim wyglądem , jest to miejsce gdzie zbiera się młodzież zazywajac nie tylko substancje zabronione. To na bazarze oraz na dworcu gromadzi się młodzież, ponieważ dla młodzieży gimnazjalnej jak i ponad gimnazjalnej w samym mieście jest brak kół zainteresowań, miejsc gdzie ta młodzież mogłaby się spotykać . Mają dużo czasu wolnego, domy kultrury nie wychodzą na przeciw takim osobom nie proponując niczego do wyboru w kołach zainteresowań , a skupiają się jedynie na dzieciach ze szkól podstawowych po najmniejszej linii oporu. Nie potrafia zainteresować młodego czlowieka w taki sposób by taka osoba nie sięgała po substancje psychoaktywne, podobnie jest ze szkołami, suche pogawędki oraz rozwieszane plakaty na temat alkoholizmu czy tez narkotyków nie oddziałowują na młodych ludzi. Podstawową jednostką wpływajacą na młodziez jest RODZINA. To rodzice powinni ukierunkowywać swoje dzieci w wyborze zainteresowań, zagospodarowywać im swój czas wolny, W pogoni za środkami do życia często nie mają czasu na to by rozmawiac ze swoimi dziećmi , nie potrafią rozmawiać ze swoimi dziećmi, nie szukają pomocy w placówkach specjalistycznych porad jak mam wychowywać swoje dziecko tak, aby młodą osobę uswiadomić na temat zagrożeń. To RODZICE wychowują młodych ludzi, może tak organizacje i ośrodki odpowiedzialne za edukację (szkoła , poradnia wychowawczo - zawodowa , ośrodki społeczne) zajęły się edukacją samych rodziców i uswiadomiły zagrożenia oraz pokazały w jaki sposób zagospodarowywać czas wolny dzieciom. Nie zrzucajmy calej winy na młodych ludzi, młody czlowiek sięga po substancje psychoaktywne ponieważ grupa kolegów kolezanek namawia mlodego czlowieka. Dajmy szansę na życie młodemu człowiekowi i nie pozostawiajmy go w przypadku problemow samemu sobie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do mieszkaniec #1719802 | 95.40.*.* 23 kwi 2015 06:24

  A moze pomysl samolubie o innych ludzie tam na zycie zarabiaja.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #1719798 | 176.97.*.* 23 kwi 2015 06:07

   Zlikwidować bazar od lat straszy swoim wyglądem i przypomina miniony okres transformacji. Wiele miast zlikwidowało lub przeniosło z centra stragany.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. marek #1719558 | 151.248.*.* 22 kwi 2015 18:44

   OBY POLAKOM ŻYŁO SIĘ LŻEJ

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mm #1719534 | 89.228.*.* 22 kwi 2015 18:19

   jeden z odtrabionych sukcesów Tuska i PO, czyli zlikwidowanie sprzedazy dopalaczy....

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages