Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Czad - niewidzialny zabójca znów truje! Strażacki tydzień

2015-04-20 14:00:00 (ost. akt: 2015-04-20 12:39:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Strażacy apelują o właściwe użytkowanie urządzeń grzewczych i właściwą wentylację pomieszczeń. 17 kwietnia w Bartoszycach 5 osób trafiło do szpitala po podtruciu się tlenkiem węgla. W minionym tygodniu w działaniach brało udział 139 strażaków powiatu bartoszyckiego.

W miniony piątek tj. 17 kwietna br. doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło ok. godz. 19 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Bartoszycach. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala z objawami zatrucia czadem. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili bardzo wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkania.

Po raz kolejny apelujemy o właściwe użytkowanie i konserwację urządzeń grzewczych oraz przestrzeganie zasad właściwej wentylacji pomieszczeń. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej KP PSP w Bartoszycach straz.bartoszyce.pl

Ubiegły tydzień tj. był zdominowany przez likwidację skutków miejscowych zagrożeń. Większość zdarzeń spowodowana była porywistymi wiatrami, które nawiedziły powiat z dużą intensywnością powodując 9 interwencji zastępów straży pożarnej.

Ponadto strażacy uczestniczyli w działaniach spowodowanych wypadkiem cysterny (do przewozu mleka) w miejscowości Dzikowo 15 kwietnia, który na szczęście obył się bez ofiar. Trzykrotnie również uczestniczyliśmy w działaniach wspomagających zespoły zespołów ratownictwa medycznego oraz policji.

W zakresie działań gaśniczych do najpoważniejszego zdarzenia doszło 13 kwietnia, gdzie w wyniku pożaru piwnicy konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku wielorodzinnego w Bezledach. Pozostałe zdarzenia związane były z pożarami traw oraz sadzy w przewodzie kominowym.

Ogółem w okresie od 13 do 20 kwietnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 19 razy, z czego 14-krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 4-krotnie podczas działań gaśniczych. Zarejestrowany również został 1 alarm fałszywy. Podczas działań ubiegłego tygodnia zaangażowanych było 139 strażaków powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages