Cztery gole Victorii w Giżycku. Mamry pokonane!

2015-04-11 18:33:07(ost. akt: 2015-04-11 18:42:09)
Mateusz Zawadzki (z lewej) strzelił Mamrom dwa gole. Na zdjęciu podczas niedawnego meczu Victorii ze Stomilem II Olsztyn

Jesienią piłkarze Victorii Bartoszyce zdobyli w IV lidze tylko 4 punkty. W ostatnich dwóch spotkaniach rundy wiosennej wywalczyli ich już 6.
Pokonanie w poprzedniej kolejce rezerw Stomilu Olsztyn nie było przypadkiem. Boleśnie przekonali się o tym gracze z Giżycka.

Mamry przegrały u siebie z Victorią 2:4 (1:1). W pierwszej połowie prowadzenie objęli bartoszyczanie, dla których gola strzelił Mateusz Zawadzki, ale kilka minut przed przerwą gospodarze wyrównali.

W drugiej połowie Victoria znowu doszła do głosu. Udokumentowała to kolejnymi trafieniami. Do siatki rywali trafił najpierw Przemysław Mazurek, a potem ponownie Zawadzki.

Emocji dostarczyły ostatnie minuty. W 90. Mamry wykorzystały rzut karny i zapowiadała się ciekawa końcówka. Owszem, była ciekawa, ale nie poszła po myśli gospodarzy. Czwartego gola dla Victorii strzelił Patryk Pęcak i druga z rzędu wygrana stała się faktem (i pierwsza w tym sezonie na wyjeździe).

Po 20 kolejkach dorobek Victorii to 10 punktów i bilans bramek 21:59. Jeśli w niedzielę w Olsztynie Stomil II przegra z Zatoką Braniewo, strata do przedostatniego miejsca wynosić będzie 9 punktów.

W następnej kolejce piłkarze z Bartoszyc zagrają u siebie z liderem IV ligi GKS Wikielec.