Victoria i jej kibice nie zawiedli. Piłkarze wygrali, a fani wsparli finansowo Marcelinę

2015-04-03 18:39:11(ost. akt: 2015-04-03 22:04:46)
Już po meczu ze Stomilem. Marcelina Kaniewska w otoczeniu piłkarzy Victorii

Blisko 8 miesięcy czekali piłkarze i kibice Victorii Bartoszyce na drugie w tym sezonie IV ligi zwycięstwo. Udało się w 19. kolejce, w której ostatnia drużyna w tabeli pokonała przedostatnią. A przy okazji udało się zebrać całkiem pokaźną kwotę na leczenie chorej Marceliny.
Przed dzisiejszym meczem po raz ostatni (i jedyny) Victoria wygrała w lidze w tym sezonie na jego... inaugurację — 9 sierpnia ograła u siebie 2:1 Zatokę Braniewo. Drużynę prowadził wtedy jeszcze Wiesław Kurach.

Na kolejny wygrany mecz trzeba było czekać blisko osiem miesięcy. W tym czasie Kuracha na trenerskiej ławce zastąpił Kamil Szajda, który jeszcze jesienią sam biegał po boisku w koszulce z literką "V". Pokonanie Stomilu to jego pierwsze zwycięstwo w nowej roli.

Victoria szybko objęła prowadzenie. Już w 8. minucie Kamil Krzemiński dograł prostopadłą piłkę do Ernesta Tucholskiego, ten kopnął ją wzdłuż bramki, a Przemysław Mazurek w tej sytuacji nie mógł nie trafić.

Potem jeszcze groźnie z rzutu wolnego uderzał Krzemiński (Michał Przyborowski wybił piłkę na rzut rożny), ale więcej strzałów oddawali goście z Olsztyna. Tyle tylko, że na ogół robili to zza pola karnego, a piłka mijała bramkę gospodarzy. Tak poważniej zagrozili dwukrotnie: raz Victorię uratowała interwencja Karola Czupajły, raz Stomil trafił w poprzeczkę.

Rywale przyjechali do Bartoszyc w składzie niemal całkowicie juniorskim, bo pierwsza drużyna w sobotę rozegra swój I-ligowy mecz. Wyjątkiem był Japończyk Yasuhiro Kato, ale on też już jakiś czas temu stracił miejsce w zespole z zaplecza ekstraklasy.

Po przerwie gracze z Olsztyna nie byli już w stanie poważnie zagrozić Victorii. Za to gospodarze stworzyli sobie kilka okazji. Tuż po wznowieniu gry do siatki trafił Hubert Lis, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Kilkanaście minut później było już jednak 2:0. W zamieszaniu w polu karnym do piłki najszybciej doskoczył Damian Zawadzki i kopnął do siatki. Niestety, kilka minut później obrońca Victorii musiał zejść z boiska z kontuzją. Szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Ernest Tucholski (zbyt lekko uderzał do pustej bramki) i Mazurek (minimalnie się pomylił).

Po dzisiejszym zwycięstwie dorobek bartoszyczan wzrósł do 7 punktów (bramki 17:57), ale wygrana oczywiście nie pozwoliła opuścić ostatniego miejsca w tabeli. W następnej kolejce Victoria zagra na wyjeździe z Mamrami Giżycko.

Mecz obejrzała spora liczba kibiców. Dzięki temu udało się zebrać sporą kwotę, która w całości została przekazana na leczenie Marceliny Kaniewskiej z Bartoszyc, cierpiącej na guza przysadki mózgowej. Wpływy z biletów wyniosły 1333,38 zł.