Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Kinkajmy: Wiedzą czym jest autyzm i zespół Aspergera

2015-04-02 10:56:13 (ost. akt: 2015-04-02 12:43:06)
Uczniowie gimnazjum w Kinkajmach ubrali się na niebiesko, bo poznawali problemy ich kolegów z autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczniowie gimnazjum w Kinkajmach ubrali się na niebiesko, bo poznawali problemy ich kolegów z autyzmem i zespołem Aspergera.

Autor zdjęcia: Joanna Borys

W gimnazjum w Kinkajmach uczniowie bliżej poznali problemy z jakimi borykają się ich koledzy dotknięci autyzmem i zespołem Aspergera.

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika ciągle coś się dzieje. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach. Tak też było i tym razem. 27 marca 2015 roku, w szkole, przeprowadzono kampanię, która miała na celu pogłębienie wiedzy na temat specyfiki zaburzenia, jakim jest autyzm oraz cech charakterystycznych osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

W związku z akcją podjęto szereg różnych działań. Wykonano gazetkę informacyjną o omawianym zagadnieniu na korytarzu.

Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w niebieską odzież i zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Dodatkowo wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia zatytułowane: „Poznaj Marię, dziewczynę, która lubi mieć plan”. Dzięki zaprezentowanym filmom, wykonanym ćwiczeniom, uczniowie bliżej poznali problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dowiedzieli się również, że niepełnosprawność, jaką jest autyzm, nie musi być wyrokiem i istnieją sposoby pracy i pomocy osobom dotkniętym tym specyficznym zaburzeniem. Jednocześnie zrozumieli, że wszyscy jesteśmy inni, ale każdy zasługuje na zrozumienie i tolerancję, zwłaszcza, że w naszej szkole funkcjonują osoby z wymienionymi dysfunkcjami.

Miejmy nadzieję, że nie tylko nasza szkolna młodzież, ale również inni, za naszym przykładem, postarają się poznać i zrozumieć ludzi, którzy poprzez swoje specyficzne zaburzenia często bywają izolowani w społeczeństwie. Najgorsza dla osób autystycznych jest niewiedza otoczenia.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages