Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Inwestycja wstrzymana zanim się zaczęła

2015-04-01 07:57:30 (ost. akt: 2015-04-01 09:41:16)
Jedna z monet znalezionych podczas prac ziemnych przy drodze Bajdyty - Łędławki.

Jedna z monet znalezionych podczas prac ziemnych przy drodze Bajdyty - Łędławki.

Autor zdjęcia: Karol Łomecki (mms)

Dopiero co rozpoczęta przebudowa i modernizacja drogi powiatowej na odcinku Bajdyty - Łędławki już została wstrzymana. Wszystko to "dzięki" znalezisku na jakie natknęli się robotnicy wykonujący tam prace ziemne. Koparka wykopała tam stere monety.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie k. Bartoszyc jest przerażony. - Dziś rozpoczęły się prace ziemne na odcinku przeznaczonej do przebudowy drogi Bajdyty - Paluzy. Już na samym początku prac, na granicy gmin Bartoszyce i Bisztynek łyżka koparki trafiła na jakiś pojemnik, chyba ceramiczny ze starymi monetami i jakimiś ozdobami - relacjonuje Karol Łomecki, który pojechał na miejsce.

- To na pewno wstrzyma prace modernizacyjne tej drogi i ten fakt bardzo mnie niepokoi. O znalezisku już powiadomiliśmy urząd konserwatorski i mają tu przyjechać archeolodzy. Nie mam pojęcia jak długo potrwają prace przez nich wykonywane. Obawiam się, że nawet kilka tygodni.. Prawdopodobnie, aby nie wstrzymywać prac zupełnie, zaczniemy drogę przebudowywać od strony Łędławek - mówi Łomecki.

W związku ze znaleziskiem trzeba było powiadomić też policję. Operator koparki po zauważeniu monet zabrał ich część do kieszeni i zniknął. Może odpowiadać za kradzież zabytku jeśli rzeczywiście zabrał monety.

Na miejsce już jedzie nasz reporter. Wkrótce więcej na ten temat.

Reporter dotarł na miejsce. Tekst powyżej jest oczywiście żartem prima-aprilisowym. W całą fabułę zaangażowany był m.in. Karol Łomecki dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie koło Bartoszyc. Nasi czytelnicy chyba nie dali się zwieść a przynajmniej tak to wynika z komentarzy pod naszym materiałem. - Wkręciliśmy za to wykonawcę - śmiał się Karol Łomecki. - Miałem w tej sprawie telefon. Pytali czy rzeczywiście coś znaleźliśmy przy tej drodze. Swoją drogą (nomen omen) to, gdyby tak się zdarzyło jak to wymyśliliście, to inwestycja rzeczywiście zostałaby wstrzymana - dodał.

- Tak naprawdę ta inwestycja drogowa już wkrótce ruszy. Wczoraj podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Przebudowany zostanie odcinek Bajdyty - Łędławki. 10 kwietnia przekazujemy plac budowy wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że prace drogowe ruszą około 15 kwietnia. Będzie wiązało się to z utrudnieniami w ruchu. Możliwe jest nawet wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka drogi. To znacznie przyspieszy realizację inwestycji, bo będzie wykonywana całościowo. Wykonawca i my pracujemy teraz nad projektem nowej organizacji ruchu. O zmianach w tej organizacji będziemy mieszkańców informować - mówił Karol Łomecki.

Jakub Rećko z redakcji internetowej "Gazety Olsztyńskiej" który zdecydował o "podpięciu" materiału na stronie głównej portalu też dał się "wkręcić". Powiedział nam, że 2/3 redakcji uwierzyło w informację oraz dodatkowego e-maila wysłanego przez nas informującego o sensacyjnym odkryciu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Od autora: Pomysł na ten żart nie był przypadkowy. Na opisywanej drodze trwają przygotowania do inwestycji. Wycięto m.in. kilka drzew. Wczoraj, podróżując z Bisztynka do Łabędnika zatrzymałem się w opisywanym wyżej miejscu i rzeczywiście znalazłem tam monetę. Nie tę ze zdjęcia głównego. To peerelowska 20-złotówka z Marcelim Nowotką. Leżała pod dębem wyznaczającym kiedyś granice powiatu bartoszyckiego i biskupieckiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dd #1703581 | 81.190.*.* 1 kwi 2015 18:03

  pacz, pisiont groszy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. syn_janiny_dziąsło #1703474 | 164.126.*.* 1 kwi 2015 15:52

  Słyszałem, że tramwaje mają jeździć w Olsztynie już z końcem 10 - 2015 roku ( słownie: dziesiątego października dwa tysiące piętnastego roku ) !!!!!!!!! SERIO - SERIO !!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 1 kwietnia 2015r. #1703452 | 89.228.*.* 1 kwi 2015 15:35

  Chcecie to wierzcie albo nie,ale równo o 12 w nocy żona widziała jak lampka świecila białym światłem będąc wyłączoną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. OPOS #1703341 | 81.15.*.* 1 kwi 2015 13:34

  PRIMA APRILIS TO CAŁA GAZETA OLSZTYŃSKA :))))))))))))))))))))))))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. żarty żartami.... #1703338 | 81.190.*.* 1 kwi 2015 13:33

  żarty żartami.... ale nie wstrzymano w Olsztynie robót tramwajowych a natrafiono na szczątki ludzkie jak i jakieś odkrycie archeologiczne, ale konserwator ani prokuratura nie zostały powiadomione..... Za wszelka cenę budowa??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages