Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Można będzie czatować i rozmawiać video z urzędnikami starostwa

2015-03-31 14:15:18 (ost. akt: 2015-03-31 15:20:56)
Zrzut z ekranu komunikatora z którego korzysta starostwo.

Zrzut z ekranu komunikatora z którego korzysta starostwo.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Starostwo Powiatowe w Bartoszycach swoim interesantom proponuje nowe kanały komunikacji. Mają to być rozmowy video lub czat. Usługi są darmowe. Nie mogliśmy jednak dziś sprawdzić pełnego zakresu działania tej usługi. Zarezerwowaliśmy sobie pierwszy możliwy termin rozmowy.

Oto treść listu jaki otrzymaliśmy:

"Starostwo Powiatowe w Bartoszycach postanowiło być jeszcze bliżej wszystkich mieszkańców i jako pierwszy urząd w Polsce, udostępniło nowy kanał kontaktu, oparty na video komunikacji, prowadzonej na żywo.

Każdy kto ma sprawę w Starostwie Powiatowym może ją załatwić podczas bezpośredniej video rozmowy z urzędnikiem. W ten sposób mieszkańcy nie muszą udawać się do urzędu, aby rozwiązać swój problem. Każdy uzyska niezbędne informacje, łącząc się video z pracownikiem, w trakcie przerwy na lunch w pracy, opiekując się w domu dzieckiem lub jadąc autobusem komunikacji miejskiej.

Na stronie internetowej Powiatu Bartoszyckiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego został umieszczony interaktywny baner za pośrednictwem, którego mieszkańcy powiatu mogą porozmawiać z urzędnikiem.

Można od razu połączyć się z dostępnymi urzędnikami lub zarezerwować sobie dogodny termin, w którym chcą załatwić sprawę. Na tą chwilę do dyspozycji mieszkańców jest trzech urzędników z różnych referatów, m.in. Rzecznik Konsumentów, pracownik Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Komunikacja video to przyjazne rozwiązanie zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, które bez żadnych przeszkód mogą samodzielnie załatwiać swoje sprawy, bez konieczności wizyty w placówce. Urząd ma na względzie również dobro mieszkańców miejscowości oddalonych od Bartoszyc, aby zawsze, w razie potrzeby, mogli skontaktować się z urzędem.

Video komunikacja, czyli nowa usługa, którą testuje Starostwo wzbudziła zainteresowanie mieszkańców. Urząd zachęca również pozostałe osoby do skorzystania z tej formy kontaktu z urzędnikami. Video połączenia są darmowe, do których wystarczy tylko komputer z dostępem z internetu oraz kamera i mikrofon. Z kolei, klientom nie zdecydowanym na video rozmowę Starostwo proponuje komunikację przy wykorzystaniu czatu. Urząd stawia na nowe technologie, rozwijając się i starając się sprostać potrzebom obywateli. "

Natychmiast sprawdziliśmy jak to działa. Nie mogliśmy dziś połączyć się z żadnym z wymienionych w liście urzędników. Pierwszy możliwy termin na sprawdzenie i połączenie się z Moniką Biculewicz to 7 kwietnia godz. 8:10. Z Gosią Zarzeczną nie wyznaczono jeszcze żadnych dostępnych terminów. Z Tomaszem Karólewskim można zarezerwować rozmowę dopiero na 8 kwietnia o godz. 11. Mamy nadzieję, że w tych terminach porozmawiamy z urzędnikami.

Aby zarezerwować termin rozmowy należy jednak najpierw założyć sobie konto na stronie internetowej oferującej usługę. Jak udało nam się ustalić dopiero wówczas, gdy urzędnik będzie dostępny będziemy mogli wybrać czy chcemy z nim rozmawiać "oko w oko", czy jedynie za pomocą czatu. Jeśli rejestrując swoje konto podacie numer telefonu komórkowego otrzymacie sms-a z potwierdzeniem terminu zarezerwowanej rozmowy.

Udało nam się też dowiedzieć, że za tę nową usługę starostow nie płaci. Jest ona usługą darmową zarówno dla osoby chcącej porozmawiać z urzędnikiem jak i dla urzędu który korzysta z usługi.

A co Wy o tym sądzicie? Uwagi prosimy wpisywać w komentarzach.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. W#S #1703309 | 178.43.*.* 1 kwi 2015 13:06

  Prima Aprilis

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Henryk Z. #1703001 | 91.196.*.* 31 mar 2015 23:48

  W sumie pomysł, nie zły. Coś mi się zdaje, że za ładnie by to wyglądało, żeby się udało. Prawdopodobnie będzie tak, jak z internetem dostępnym dla każdego / sala internetowa znajdowała się, w piwnicy pod PUP( Powiatowy Urząd Pracy ). Podczas istnienia, więcej sala była zamknięta, wreszcie zamknięto całkowicie. Sorry może ponownie została otwarta. Nie przechodzę ul. Lipową, ponieważ wrony mogą zanieczyścić ubranie, gdyż gniazda chyba celowo pozostawiono, żeby petenci nie szukali pracy w PUP, który i tak nic nie ma w ofercie. A tak na marginesie, gdy przeczytałem bądż co bądż sensacyjną wiadomość " wyklutą" z działalności powiatu, osłupiałem ze zdziwienia. Może to jest Prima - Aprilis. Czary- mary, czary- mary po wyborze nowego starosty radni głowy postradali. Drobne pytanko - co stało się z laptopami , które były w sali komputerowej ( było 6 lub 7 szt.). Życzę łatwych pytań, rzeczowych i obszernych odpowiedzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. palalela #1702707 | 164.126.*.* 31 mar 2015 18:53

  I to jest bardzo dobry pomysł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages