Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Młodzież głosowała na książki

2015-03-31 07:51:48 (ost. akt: 2015-03-31 08:01:19)

Autor zdjęcia: IT

Książka "Gwiazd naszych wina" Johna Greena zwyciężyła w Wyborach Książek zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach. Młodzież głosowała na ksiązki przeczytane w ciagu ostatnich 2 lat. Okazało się, że czyta powieści obyczajowe, fantastykę i kryminały.

Zainteresowania czytelnicze dzieci i młodzieży oraz wybór lektur, które powinny być dostępne w bibliotece szkolnej stały się ostatnio tematem publicznej debaty. Wszystko to, dzieje się za przyczyną zapowiedzi MEN dotyczącej programów zakupów książek do szkolnych bibliotek.

Z tej okazji redakcja czasopisma „Biblioteka w szkole” prowadzi ogólnopolską akcję „Wybory książek”. Patronat nad nią objęła również Minister Edukacji Narodowej J. Kluzik-Rostkowska.

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 dołączyła do tego przedsięwzięcia i zorganizowała szkolne głosowanie na książki uznane za interesujące oraz chętnie czytane przez młodzież.

Odpowiednio wcześniej w szkole pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu a wychowawcy i nauczyciele bibliotekarze przekazywali informacje uczniom na temat wyborów.

Zadaniem młodych ludzi było wypełnienie karty do głosowania poprzez wpisanie od 1 do 3 tytułów ulubionych książek -przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat- a następnie wrzucenie jej do urny.

Po zakończeniu wyborów szkolna komisja wyborcza składająca się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego (Klaudia Markowska, Kamil Mikołajczyk, Łukasz Mikołajczyk) podliczyła głosy i dokonała spisu książek.

W wyborach udział wzięło 63 % uczniów ZSP nr 2 , na kartach wymieniono 224 tytuły.

Analiza wszystkich wpisanych tytułów wykazała, że młodzież preferuje literaturę obyczajową, fantastykę, kryminały. Najczęściej głosowano na : „Gwiazd naszych wina” John Green (I miejsce), „Pięćdziesiąt twarzy Greya „ - E. L.James (II miejsce) oraz „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins (III miejsce).

Wysyłając sprawozdanie z przeprowadzonych Wyborów Książek, szkoła bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Pozostaje nam mieć nadzieję, że zapowiadane plany ministerstwa zakończą się powodzeniem, a uczniowie znajdą w swojej bibliotece jeszcze bogatszą ofertę nowości i będą mogli w pełni rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

Czy tak się stanie? - czas pokaże. Cieszy jedno : młodzież czyta, a nie tylko wypożycza.

IT

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages