Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień. Tragedia w zakładzie pracy

2015-03-16 18:02:48 (ost. akt: 2015-03-17 18:01:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Miniony tydzień dla strażaków powiatu bartoszyckiego obfitował w dużą ilość interwencji. W jednym przypadku zdarzenie przy likwidacji skutków którego pracowali strażacy zakończyło się tragicznie.

Czytaj e-wydanie W okresie od 9 do 15 marca br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 23 razy, z czego 2-krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i aż 20-krotnie podczas działań gaśniczych. Zarejestrowano również 1 alarm fałszywy w dobrej wierze.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń do tragicznego zdarzenia doszło 12 marca ok. godz. 16 w Bartoszycach, gdzie podczas prac naprawczych samochod osobowy przygniótł mężczyznę. Niestety mężczyzna ten zmarł.

W zakresie działań gaśniczych ilość zdarzeń została zdominowana przez pożary suchych traw,na co wpływ mają coraz lepsze warunki pogodowe z przewagą dni słonecznych powodujące wysuszenie pozostałości roślinnych.

W ubiegłym tygodniu doszło aż do 17 zdarzeń, podczas których spaleniu uległo ok. 10,5 ha powierzchni pozostałości roślinnych. Zarejestrowano też 3 pożary sadzy w kominie.

Ogółem w działaniach zaangażowanych było 154 strażaków powiatu z czego 137 podczas działań gaśniczych

st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages