Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Radni nie uchwalili nowych zarobków burmistrza

2015-03-12 17:10:15 (ost. akt: 2015-03-12 21:06:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dyskusja nad projektem uchwały grupy ośmiu radnych, która zakładała nowe zarobki burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego, trwała ponad pół godziny. Większością głosów projekt ten został jednak odrzucony.

Projekt uchwalenia nowych zarobków wybranego w listopadzie burmistrza Piotra Petrykowskiego zgłosiła grupa ośmiu radnych. Wnioskowała ona o nowe uposażenie, które miałoby wynosić 10 540 zł brutto. W grudniu ustalono je na poziomie 7140 zł brutto.

Kiedy doszło to tego punktu obrad czwartkowej sesji, było wiadomo, że grupie radnych ciężko będzie przekonać pozostałych. Już na początku usłyszeli negatywną opinię Komisji Programowej i Budżetu.

- Brak jest możliwości oceny pracy burmistrza, gdy od czasu ustalenia wynagrodzenia upłynęły trzy miesiące - mówiła Irena Sawicka, zastępca przewodniczącej tej komisji.

- Swoim dotychczasowym postępowaniem burmistrz nie daje możliwości oceny w zakresie dbałości o zmniejszenie wydatków bieżących, gdyż ustalił wynagrodzenie sekretarza na poziomie 9040 zł, a swojego zastępcy 8440 zł (obie kwoty brutto - red.). Dając tak wysokie wynagrodzenie burmistrz sugeruje potrzebę podwyższenia swojego na zasadzie "szef nie może zarabiać mniej od pracownika" - dodała Sawicka.

Radni zgłaszający projekt uchwały starali się przekonać pozostałych. Prosili, by nie deprecjonować stanowiska burmistrza. Odnosili się także do politycznych podziałów.

- Proszę radnych, by zagłosowali nie kierując się uprzedzeniami politycznymi i gierkami - prosiła Ewa Pisarska. - Nasz budżet na tym nie ucierpi; nie oczekujemy najwyższych z możliwych liczb. Proponowane sumy są uśrednione i niższe niż poprzedniego burmistrza - argumentowała radna.

Niemały zamęt wywołało oświadczenie, które w imieniu KWW Wspólnota Samorządowa odczytał radny Robert Taraszkiewicz. Oburzenie radnych, którzy złożyli projekt uchwały o nowym wynagrodzeniu, spowodowało stwierdzenie, że robią to, by razem z burmistrzem "mogli sobie nawzajem rozwiązywać problemy socjalne i czerpać korzyści finansowe".

Radny Tadeusz Azarewicz i burmistrz Petrykowski chcieli poznać nazwiska osób, które podpisały się pod tym oświadczeniem.

- Chciałbym, żeby pismo znalazło się w protokole (z sesji - red.), ponieważ ubliża mi, a ja sobie nie życzę, żebym nie mógł odnieść się do niego prawnie - powiedział Petrykowski.

Po 35 minutach dyskusji doszło do głosowania. Zgodnie z przewidywaniami 12 radnych było za odrzuceniem projektu uchwały, 8 głosowało przeciwko temu (na sesji zabrakło jednej radnej).

Więcej o dyskusji radnych oraz samej sesji znajdziecie w "Gońcu Bartoszyckim" 20 marca.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl
Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" od piątku w kioskach, a w nim same ciekawe informacje. Zapraszamy!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. werto #1688668 | 176.97.*.* 13 mar 2015 12:48

  Czy jak Burmistrz pamięta że 09.12.2014 roku złożył ślubowanie ? Tutaj jego treść https://www.youtube.com/watch?v=nrSbN2t_ PG0 i może na tzw. 100 dni urzędowania wystąpi publicznie i udzieli wywiadu mediom. Warto byłoby aby wtedy odpowiedział na pytania. Mam na myśli nie tylko wywiad dla jednego redaktora, ale tych mediów które mamy na naszym podwórku czyli w Bartoszycach. Czekamy Panie Burmistrzu !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dominik #1688324 | 176.97.*.* 13 mar 2015 03:46

   Szkoda że nikt nie zauważył że radni uchwalili wiele ważnych dla życia mieszkańców uchwał (decyzji) które w konsekwencji zmienią nam życie na lepsze. Choć pewnie wielu to nie interesuje jak np "pana" od BBF . który kupił już bilet do raju i działa na zasadzie po mnie chodzby potop..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. Brawo #1688195 | 83.9.*.* 12 mar 2015 22:08

    Dla Wspólnoty Samorządowej. Twardzi gracze!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. cfaniaczek ten burmistrz #1687999 | 88.156.*.* 12 mar 2015 19:15

     faktycznie dając przeszło 9000 zł sekretarzowi i 8500 zastępcy chciał "wymusić" i sobie kasę. Oj źle to o nim świadczy. Wstyd! To im powinienien dać proporcjonalnie do swoich 7000 zł. I po 3 miesiącach już chce dostać więcej o 40%!

     Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     1. gosc #1687984 | 178.36.*.* 12 mar 2015 18:54

      Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. bbf juz dawno o tym napisal,a goniec jak zwykle spozniony z informacja...

      Pokaż wszystkie komentarze (27)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages