Trzy nasze zawodniczki pojadą na mistrzostwa Europy! ZDJĘCIA!

2015-02-28 18:50:53(ost. akt: 2015-03-02 09:27:25)
Od lewej: Joanna Czerniewska, Karolina Daszkiewicz, Andrzej Litwin, Adrianna Mrówka i Diana Pachulska

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

Świetny występ zawodniczek Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate podczas turnieju kwalifikacyjnego do reprezentacji Polski i mistrzostw Europy shinkyokushin juniorów. W kadrze na ten turniej znajdą się trzy nasze dziewczyny.
Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Tarnowie Joanna Czerniewska wygrała walki w kategorii open juniorek.

Z kolei finał walk w kat. -55 kg był wewnętrzną sprawą zawodniczek klubu z Bartoszyc. Ostatecznie Karolina Daszkiewicz wygrała po dogrywce z Adrianną Mrówką.

Cała trójka zapewniła sobie udział w tegorocznych mistrzostwach Europy juniorek. Turniej ten 17 kwietnia odbędzie się w Warszawie.

W stolicy wystąpi jeszcze jedna wychowanka trenera Andrzeja Litwina. W kategorii seniorek walczyć będzie Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego. Podczas kwalifikacji w Tarnowie wygrała ona walki do 65 kg.

Do kadry narodowej zakwalifikowało się jeszcze czworo karateków z Warmii i Mazur. W turnieju seniorów, obok Pachulskiej, wystąpi jeszcze Gerard Will ze Szczytna (wygrał walki do 80 kg).

O medale wśród juniorów powalczą także Adam Gryziukowski (Ełk, 3. w walkach do 70 kg), Kinga Mierzejewska (Ełk, 3.w walkach do 65 kg), Weronika Sadowska (Giżycko, 2. w walkach do 65 kg) oraz Renata Zawrotna (Szczytno, 3. w walkach do 60 kg).

W turnieju wzięło udział 144 zawodników z 40 klubów.