Młodziczki z medalem! Zobacz zdjęcia z turnieju finałowego

2015-02-28 17:23:07(ost. akt: 2015-03-01 16:44:29)

Autor zdjęcia: UKS Olimp

Udany okazał się dla młodziczek Olimpu Bartoszyce finałowy turniej mistrzostw województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.
W Braniewie nasze dziewczęta zdobyły brązowy medal. Co prawda przegrały po 0:2 mecze z lokalną Spartą oraz Foto Olą Ostróda, ale miejsce na podium zapewniło im pokonanie bez straty seta drużyny Truso Elbląg (MVP meczu została "nasza" Dominika Tadorowska).

Tym samym podopieczne Grażyny Baranowskiej zapewniły sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Przed wyjazdem na ten turniej Olimp zagra jeszcze w towarzyskim turnieju w Łebie.

- Jestem bardzo zadowolona. Ten medal naprawdę należał się dziewczynom. Od początku sezonu zrobiły ogromny postęp, a miały o tyle trudniej, że w poprzednich rozgrywkach jedynie jedna czy dwie zawodniczki grały w lidze wojewódzkiej. Dla pozostałych był to debiutancki sezon - podkreśliła Baranowska.

W drużynie Olimpu zagrały: Angelika Tymińska (kapitan), Dominika Tadorowska, Dominka Jarocka, Oliwia Rabczuk, Joanna Rodak, Klaudia Iwanowska, Gabriela Łaniewska, Joanna Sawicka, Maja Bator, Wiktoria Zacharczuk, Natalia Krajewska, Karolina Rzymowska.

Mistrzem województwa została Foto Ola, drugie miejsce zajęła Sparta.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Olimp także zdobył brązowy medal mistrzostw województwa młodziczek. Ta drużyna osiągnęła później historyczny sukces, bo dotarła do półfinału mistrzostw Polski.