Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Co działo się na drogach powiatu w styczniu?

2015-02-24 07:30:00 (ost. akt: 2015-02-24 07:50:55)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Znacznie spadła ilość wypadków drogowych w powiecie bartoszyckim w porównaniu z poprzednimi latami, ale ich skutki są poważniejsze. Na podobnym poziomie utrzymuje się liczba kolizji. Tylko w styczniu zatrzymano 10 pijanych kierowców. Najczęściej karanymi wykroczeniami są te związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Na naszych stronach internetowych stosunkowo często publikujemy informacje o zdarzeniach na drogach naszego powiatu. Czasem są to komunikaty o zatrzymaniu pijanych kierowców lub rowerzystów, czasem niestety, informacje o tragicznych w skutach wypadkach. O takim zdarzeniu informowaliśmy wczoraj (23 lutego).

Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach opublikowała statystyki dotyczące tego, co działo sie na drogach powiatu bartoszyckiego w styczniu 2013, 2014 i 2015 r. Dane liczbowe znajdują się w tabeli poniżej.

Fot. AG. Źródło: KPP Bartoszyce
Najczęstsze przyczyny powstania zdarzeń drogowych w styczniu 2015 roku to:
- niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych - 18 zdarzeń
- niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami - 6 zdarzeń
- nieprawidłowe wyprzedzanie - 5 zdarzeń
- nieprawidłowe cofanie - 5 zdarzeń
- nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - 4 zdarzenia.

O wypadkach zakończonych tragicznymi skutkami pisaliśmy. 9 stycznia śmiercią kierowcy i odniesieniem obrażeń przez pasażerkę zakończyło się zderzenie auta z drzewem między Pieszkowem a Kaniami Iławeckimi a 29 stycznia do śmiertelnego wypadku doszło w pobliżu Krzewiny w gm. Bisztynek

W styczniu br. na terenie powiatu bartoszyckiego policjanci ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących (na 1367 badanach na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz 342 wykroczenia, w tym:
- przekroczenie prędkości - 142
- nie stosowanie pasów bezpieczeństwa - 17
- wykroczenia popełnione przez pieszych i wobec pieszych - 52

Policjanci nałożyli 268 mandatów karnych, skierowali 27 wniosków o ukaranie do sądu a w przypadkach 47 uczestnikow ruchu zastosowali pouczenia. Poza tym zatrzymali 11 dokumentów uprawniających do kierowania pojazadami i 41 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Na podstawie danych KPP w Bartoszycach
opracował A. Grabowski


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #1674052 | 81.15.*.* 24 lut 2015 17:29

  Niech Szanowna Policja zainteresuje się stanem technicznym dróg Gminnych, Powiatowych i Wojewódzkich w Powiecie Bartoszyckim, bo słynna już formułka o "niedostosowaniu prędkości do warunków" robi się śmieszna kiedy widzi się stan drogi. Jeśli w "drodze" jest dziura a na dziurze dziurawa łata to i piezo można się przewrócić. Policja ma możliwość karania właściciela i zarządcy drogi. Ale czy ktoś kiedyś słyszał, że powiatowy zarząd dróg dostał MANDAT ZA ZŁY STAN DROGI?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages