Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Strażacki tydzień. 5 osób poszkodowanych w wypadku koło Kinkajm.

2015-02-16 12:11:36 (ost. akt: 2015-02-16 12:20:44)
Wypadek do jakiego doszło 13 lutego w pobliży Kinkajm.

Wypadek do jakiego doszło 13 lutego w pobliży Kinkajm.

Autor zdjęcia: Krystian Masalski

Miniony tydzień dla strażaków powiatu bartoszyckiego nie obfitował w dużą ilość interwencji, ale zarejestrowaliśmy dwa poważne zdarzenia. Były to wypadek drogowy koło Kinkajm i pożar suszarni drewna w Gruszynach.

W okresie od 9 do 15 lutego br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 10 razy, z czego 4-krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 6-krotnie podczas działań gaśniczych.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 13 lutego br. na drodze wojewódzkiej 592 w pobliżu miejscowości Kinkajmy, gdzie w wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo 5 osób zostało poszkodowanych.

Pozostałe zdarzenia w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły pomocy zespołowi pogotowia ratunkowego oraz policji a także usunięciu konaru drzewa niebezpiecznie zawisającego nad drogą.

Działania gaśnicze jakie odnotowaliśmy w minionym tygodniu to przede wszystkim pożary sadzy w przewodach kominowych, śmietników kontenerowych a także ok. 50 balotów słomy w miejscowości Gile. Do poważnego pożaru suszarni drewna doszło 15 lutego ok. godz. 1.21 w miejscowości Gruszyny, gdzie zaangażowane były znaczne siły PSP i OSP.

Ogółem w minionym tygodniu podczas zdarzeń zaangażowanych było 61 strażaków.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages