Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ukraińska Szkoła w Bartoszycach pomaga ofiarom wojny na Ukrainie

2015-02-16 06:36:09 (ost. akt: 2015-02-16 06:41:03)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi …” ( Jan Paweł II) Pod takim hasłem w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach przeprowadzono na terenie powiatu Bartoszyckiego akcję charytatywną na rzecz dzieci z Ukrainy.

Tragiczne wydarzenia na Ukrainie od ponad roku powodują olbrzymie i nieodwracalne straty dla ukraińskiego narodu.

Zarówno dorośli jak i dzieci potrzebują wsparcia w postaci podstawowych potrzebnych do codziennego użytku rzeczy takich jak odzież, obuwie, pościel, zabawki itp.

Tysiące rodzin utraciły swoje domy, dobytek i najbliższych. Obecnie trudny los przeżywają w piwnicach ostrzeliwanych przez separatystów. Setki dzieci utraciły swoich ojców, żony - mężów, a matki - synów na zeszłorocznym, kijowskim Majdanie podczas Rewolucji Godności oraz w wojnie na wschodzie Ukrainy.

To właśnie z myślą o tych ludziach nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły przeprowadzili tak szczytną akcję charytatywną, do której przyłączyła się również społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, Zespołu Szkół Mechanicznych w Bartoszycach, Zespół Szkół w Kandytach.

Na nasz apel swoją aktywnością odpowiedziało Publiczne Przedszkole nr 2 w Bartoszycach, Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4 w Bartoszycach oraz mieszkańcy z Bartoszyc i okolic.

Zakończeniem akcji zbiórki odzieży była praca uczniów Ukraińskiej Szkoły, którzy podczas ferii zimowych przygotowali ofiarowane dary do transportu. Pomimo zmęczenia pracowali wytrwale, nosząc w sercu świadomość niesionej pomocy.

Wolontariusze zbiorą jeszcze trochę słodyczy i zabawek, i wkrótce pomoc dotrze do potrzebujących dzieci na Ukrainie.

Dyrektorom i nauczycielom placówek, którzy przyłączyli się do naszej akcji oraz wszystkim ludziom dobrej woli bardzo serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Wnukowicz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages