Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pracowity strażacki tydzień

2015-01-12 14:54:22 (ost. akt: 2015-01-12 15:11:18)
W Wirwiltach 10 stycznia spłonął renault scenic.

W Wirwiltach 10 stycznia spłonął renault scenic.

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

Najwięcej pracy, w minionym tygodniu, strażakom przyniósl porywisty, silny wiatr. Około 20 razy wyjeżdżali do połamanych drzew i konarów. Usuwali skutki wypadków drogowych.W Wirwiltach gasli płonący samochód. W ostatnim tygodniu w działaniach wzięło udział ponad 200 strażaków.

W ubiegłym tygodniu tj. w okresie od 5 do 11 stycznia strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 29 razy z czego aż 23 krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 5 krotnie podczas działań gaśniczych. Odnotowano również 1 złośliwy alarm fałszywy. Ogółem w działania zaangażowanych było 208 strażaków.

Ubiegły tydzień został zdominowany przede wszystkim przez zdarzenia spowodowane silnymi, porywistymi wiatrami. Strażacy usuwali zagrożenia na drogach w postaci połamanych konarów i drzew.

Złe warunki drogowe zaowocowały również trzema zdarzeniami w komunikacji drogowej, z których jedno zakończyło się tragicznie, a w dwóch pozostałych poszkodowane zostały 2 osoby. O jednym z wypadkow pisaliśmy

Ponadto strażacy wypompowywali wodę z budynków mieszkalnych, likwidowali zagrożenia spowodowanego plamą oleju na drodze, sprawdzali pomieszczenia mieszkalne na zawartość tlenku węgla oraz zabezpieczali imprezę WOŚP.

Natomiast w zakresie działań gaśniczych strażacy gasili pożar przybudówki gospodarczej do nieużytkowanego budynku mieszkalnego, likwidowali zadymienie w piwnicy powstałe od zapalenia się materiałów zgromadzonych w kotłowni i gasili pożar samochodu w Wirwiltach (na zdjęciu).

Do tego zdarzenia doszło 10 stycznia około godz. 22. Na miejscu zdarzenia okazało się, że ogniem objęty był cały samochód osobowy renault scenic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu płonącego pojazdu.

Tak więc miniony tydzień obfitujący w poważne zdarzenia przebiegł pracowicie dla strażakow z powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages