Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień. Zachowaj bezpieczne zasady przy używaniu fajerwerków!

2014-12-30 14:16:30 (ost. akt: 2014-12-30 14:25:03)
Bisztynek przywitał Nowy Rok 2013 pokazem sztucznych ogni.

Bisztynek przywitał Nowy Rok 2013 pokazem sztucznych ogni.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Miniony, świąteczny tydzień był dość spokojny dla strażaków powiatu bartoszyckiego. Interweniowali 14 razy. Strażacy przypominają zasady bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. To się może przydać już jutro.

W ubiegłym tygodniu tj. w okresie od 22 do 28 grudnia strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 14 razy z czego 12 krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 2 krotnie podczas działań gaśniczych. Ogółem w działania zaangażowanych było 79 strażaków. Należy zatem stwierdzić iż miniony okres świąteczny w naszym powiecie przebiegł nad wyraz spokojnie.

Działania gaśnicze jakie podejmowali strażacy związane były z likwidacją pożarów sadzy w przewodach kominowych. W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń działania straży pożarnej powiatu zdominowane były przez zdarzenia spowodowane silnymi i porywistymi wiatrami 24 grudnia w godzinach wieczornych.

Ponadto prowadzono działania związane: z wypadkiem drogowym do którego doszło 26 grudnia w następstwie uderzenia pojazdu osobowego w drzewo na ul. Gdańskiej w Bartoszycach (DW 512), pomocą zespołowi Pogotowia Ratunkowego, likwidacji plamy oleju oraz podejmowano działania związane z przymarzniętymi łabędziami na rozlewisku w Grotowie (gm. Górowo Iławeckie).

Składając wszystkim internautom „Gońca Bartoszyckiego” w imieniu strażaków KP PSP Bartoszyce najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2015 chciałbym również przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w zakresie materiałów pirotechnicznych, które na pewno masowo będą używane podczas zabaw sylwestrowych:


- tylko osoby dorosłe mogą używać materiałów pirotechnicznych, ściśle stosując się do załączonych instrukcji,
- nie wolno ich używać w pomieszczeniach zamkniętych,
- nie wolno wypuszczać fajerwerków z okien i balkonów, gdyż mogą wpaść z powrotem do mieszkania lub mieszkania sąsiadów powodując pożar
- nie wolno wrzucać ani kierować fajerwerków w miejsca, gdzie przebywają lub mogą przebywać ludzie, gdyż mogą spowodować obrażenia ciała,
- nie wolno rzucać fajerwerków na samochody oraz w okolicach stacji paliw i zbiorników z płynami łatwopalnymi.


st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages