Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Żydowo: Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

2014-12-23 11:49:42 (ost. akt: 2014-12-23 08:56:32)

Autor zdjęcia: Danuta Kowalik

Policjanci i strażacy w szkole w Żydowie uczysli zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w czasie przerwy świątecznej i zbliżających się ferii. Uczniowie noszą już elementy odblaskowe. Wiedzą jak zatelefonować i rozmawiać z dyżurnymi służb ratowniczych. Poznali zasady pierwszej pomocy.

Podczas realizacji programu „Bezpieczne Życie”, w szkole w Żydowie odbyło się wiele spotkań ze służbami mundurowymi na temat bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu policjanci w ramach kampanii „Zabłyśnij”, podczas pogadanki z przedszkolakami i uczniami kl. I – III podkreślili niezwykle istotną rolę noszenia odblasków a zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok. Dlatego o tej porze roku dochodzi częściej do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych w tym także dzieci.

Wizyta zakończyła się rozdaniem dzieciom szelek oraz opasek odblaskowych. Zobowiązały się nosić je podczas spacerów oraz drogi do szkoły i ze szkoły.

18 grudnia br. z uczniami spotkali się strażacy. Przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego zachowania się podczas przerwy świątecznej i zbliżających się ferii zimowych.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci świetnie radziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, zachowania na lodowisku. W tym temacie zdobyły jeszcze wiele niezbędnych informacji.

Następnie ratownik przypomniał zasady powiadamiania służb ratowniczych oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dalszej części spotkania przeprowadzili zajęcia praktyczne, w których maluchy przywracały czynności życiowe (resuscytację) i prowadziły rozmowy telefoniczne z numerem alarmowym.
Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Na koniec spotkania strażacy przekazali książeczki do kolorowania, woreczki i opaski odblaskowe.

D.K.

Uwaga! Ostatnie w 2014 roku wydanie "Gońca Bartoszyckiego" ukazało się już we wtorek 23 grudnia!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kasia #1864811 | 213.77.*.* 24 lis 2015 14:09

    Takie spotkania są bardzo ważne i potrzebne. Ja dodatkowo zainstalowałam sobie aplikację KidTracker, żeby zawsze wiedzieć gdzie znajduje się moje dziecko

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages