Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Jasełka szkolne

2014-12-20 09:22:42 (ost. akt: 2014-12-20 09:26:14)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie i goście zebrani w szkole w Wojciechach po raz kolejny mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełkowe przedstawienie.

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klasy III.

19 grudnia 2014 r. o godz. 9 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary.

Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji.

Na zakończenie jasełek wszyscy wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez pana dyrektora Krzysztofa Osowskiego do których dołączyli się zaproszeni goście.

Z opłatkiem w ręku i w świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do swoich sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Jasełka szkolne przygotowały panie: Urszula Rynkiewicz i Ilona Szarejko.

Urszula Rynkiewicz

Nowy "Goniec" już gotowy. Do kupienia od piątku 19 grudnia!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages