Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Prokocki starostą, Nadolny wicestarostą powiatu bartoszyckiego [FILM]

2014-12-16 13:25:36 (ost. akt: 2014-12-16 16:38:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Radni powiatu bartoszyckiego podczas dzisiejszej sesji wybrali starostę powiatu bartoszyckiego. Został nim ponownie Wojciech Prokocki (PO). Wicestarostą został Jan Zbigniew Nadolny (PiS). Radni wybrali też członków zarządu powiatu i wiceprzewodniczących rady.

Sesję Rady Powiatu Bartoszyckiego zwołano dziś (14 grudnia 2014 r.) na wniosek klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Poświęcona była m.in. wyborom starosty i pozostałych członków pięcioosobowego zarządu powiatu.

Kandydaturę dotychczasowego starosty na obecną kadencję zgłosił radny Marek Rabczuk. Radna Dorota Górecka poprosiła kandydata o przedstawienie wizji kierowania samorządem powiatowym. Wojciech Prokocki za najważniejsze uznał: szpital powiatowy, bezrobocie, drogi, bezpieczeństwo i porozumienie z samorządami miejskimi, gminnymi, powiatowymi i wojewódzkim.

- Liczę na dobrą współpracę z radą, okolicznymi samorządami, stowarzyszeniami i proszę radnych o oddanie głosu na mnie - mówił przed głosowaniem Prokocki, który okazał się być jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko starosty.

W tajnym głosowaniu radnych (obecnych było 17.) uzyskał 15 głosów "za" i 2 głosy "przeciw". Minimalna większość głosów "za" wynosiła 10 więc tym samym Wojciech Prokocki został starostą powiatu bartoszyckiego na kadencję 2014 - 2018.

Kontrkandydata nie miał też kandydat na wicestarostę Jan Zbigniew Nadolny (PiS) zgłoszony na to stanowisko przez nowo wybranego starostę Prokockiego. Nadolny uzyskał w tajnym głosowaniu 14 głosów "za", 2 "przeciw" i jeden wstrzymujący się.

W skład zarządu powiatu weszli jeszcze Barbara Kamińska (17 - za), Lech Darski (16 - za , 1 przeciw) i Mirosław Olejnik (17 - a)

Radni wybrali też wiceprzewodniczących. Zostali nimi Marek Rabczuk i Jerzy Szarejko.

Radnymi powiatowymi zostali dziś po złożeniu ślubowania Dorota Górecka i Ireneusz Rogowski. Na sali obecny był też Edward Subocz, który obejmie mandat radnego powiatowego w miejsce ś. p. Marii Milewskiej zmarłej kilka dni temu. Nie wiadomo jeszcze czy radny Ryszard Zduniuk (PiS) obejmie mandat radnego, czy też mandat ten obejmie ktoś inny.

Więcej w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (100) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szyderca #1615753 | 88.220.*.* 22 gru 2014 14:07

  Do wer - Ty mówisz jak moja żona. Jak mawia pewien poseł z PSL -coś tutaj jest na rzeczy!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Emeryt #1615703 | 88.220.*.* 22 gru 2014 12:56

   Do emerytki - częściowo przyznaję Ci rację. Mam córkę, która po studiach ukończyła jeszcze kilka fakultetów i pracuje na tzw. umowie śmieciowej na umowę- zlecenie.Gdyby zaszła w ciążę i urodziłaby dziecko stała by się osobą bezrobotną.Coś z tym bezrobociem należałoby zrobić w Bartoszycach!!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Bryza #1615540 | 88.220.*.* 22 gru 2014 09:56

   Do: WER. Tak się zastanawiam, kim jest ten WER, który podburza mieszkańców Bartoszyc przeciwko staroście Bartoszyc? Czyżby on miał chrapkę na ten stołek lub ma kandydata ze swojej rodziny? DAJ SOBIE CZŁOWIEKU NA WSTRZYMANIE!!!OSŁABIANIE POZYCJI STAROSTY NIE BĘDZIE PLUSEM DLA POWIATU BARTOSZYCKIEGO!!!NIE BĄDŹ SZKODNIKIEM POWIATU BARTOSZYCKIEGO!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. WER #1615374 | 176.97.*.* 22 gru 2014 00:45

    CZY JEST OSOBA KTÓRA SIĘ ZNA, JEST W TEMACIE I PODEJMIE SIE TEGO, ZEBY NAPISAC DO ODPOWIEDNIEGO ORGANU I ODWLOAC STAROSTE NASZEGO MIASTA!? SZUKAM OSOBY KTORA SIE ORIENTUJE W TYM TEMACIE, PROSZE SIE ODEZWAC. CHETNIE SLUZE POMOCA!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Henryk Z. #1615349 | 78.30.*.* 21 gru 2014 23:43

     Do Emeryta. Ja również jestem emerytem, ale każdy komentarz czytam dokładnie, tym bardziej gdy mam dać komuś odpowiedż. Odpowiedziałem dla,, wera'', w komentarzu moim nie znajdzie emeryt żadnej wzmianki Bartoszyce itp. Bo o to mi nie chodziło, wiem że nigdy żadnych taczek nie podstawiano pod urząd powiatowy. Ja dałem tylko odpowiedż, jak to robią mieszkańcy z nie chcianymi włodarzami w naszym kraju. O ile pan emeryt orientuje się, w rzeczywistości to chyba nie zaprzeczy, że były takie przypadki. W Bartoszycach była raz wystawiona taczka, ale nie był to urząd powiatowy. Gdzie to proszę zapytać obecnego przewodniczącego rady powiatu -- wie w 100%. Na przeszłość proszę dokładnie czytać, za nim emerycie odpowiesz. To co emerycie wypisałeś w swojej odpowiedzi --- odpowiadam ,, kultury nie da się zapisać w prawie''. Co innego krytykować, pisać prawdę, a co innego obrażać.

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (100)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages