Nasi piłkarze ręczni grali w Tczewie

2014-12-16 10:53:09(ost. akt: 2014-12-16 11:20:38)
Dwie drużyny zawiózł MDK Bartoszyce na ogólnopolski turniej do Tczewa. Młodzicy zagrali bardzo dobrze i zajęli 2. miejsce, zespół dzieci wrócił z szóstą lokatą.
Zespół młodzików (w tej kategorii zagrało 13 drużyn) w drodze do finału pokonał następujących przeciwników: Kontrę Warszawa 18:13, Siódemkę-Osowa Gdańsk 23:14, Jedynkę I Morąg 16:10 oraz zremisował 12:12 z Sokołem Kościerzyna.

W półfinale okazał się lepszy od Sambora I Tczew, z którym wygrał 16:13. Przegrał dopiero w finale. W nim lepsza okazała się Agrykola Warszawa. Zawodnicy ze stolicy zwyciężyli 18:16.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Szyka z MDK Bartoszyce, zaś zawodnikiem drużyny Przemysława Motylewskiego.

Nieco słabiej spisał się zespół dzieci (rocznik 2002 i młodsi), który na 12 zespołów zajął 6. miejsce. Do Tczewa pojechał jednak osłabiony brakiem trzech zawodników, którzy zachorowali tuż przed wyjazdem.

Mimo tego było blisko walki o miejsca 1-4, ale przy równej ilości punktów w grupie, bartoszyczanie odpadli mniejszą różnicą bramek z Olsztyniakiem Olsztyn.

Wyniki w grupie: Sambor I Tczew 8:7, Kontra II Warszawa 18:10, Olsztyniak Olsztyn 9:9, Wybrzeże Gdańsk 7:16, SP 12 Tczew 24:5. W meczu o 5. miejsce bartoszyczanie ulegli 10:15 Szczypiorniakowi Olsztyn.

Trenerzy: Jarosław Klimko (młodzicy), Andrzej Cichocki (dzieci); kierownicy drużyny: Tomasz Mazurek (młodzicy), Orlando Habiński (dzieci).