Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

"Zabłyśnij", czyli policjanci edukują najmłodszych

2014-12-12 08:00:49 (ost. akt: 2014-12-12 08:07:32)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Policjanci w ramach kampanii „Zabłyśnij” odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Żydowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu. Funkcjonariusze podczas pogadanki z maluchami przekazali im wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze podkreślając niezwykle istotną rolę odblasków. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało prezent - szelki, opaski oraz zawieszki odblaskowe.

Policjanci z Bartoszyc realizując założenia kampanii „Zabłyśnij” spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klasy I-III uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Żydowie oraz przedszkolakami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu.

W ramach programu funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze, na podwórku, w samochodzie czy autobusie.

Policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz jak odblaski działają.

Jest to bardzo istotne zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. Właśnie o tej porze roku najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych w tym również dzieci.

By takich sytuacji uniknąć, już od najmłodszych lat, należy uczyć dzieci prawidłowych nawyków. To właśnie najmłodsi są doskonałymi ambasadorami promującymi noszenie odblasków. Mają też duży wpływ na innych członków rodziny: rodziców, dziadków, opiekunów i niejednokrotnie przypominają im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Aby dzieci lepiej zapamiętały lekcję bezpiecznego poruszania się po drodze policjanci wręczyli im elementy odblaskowe. Maluszki obdarowane zostały szelkami, a starsze dzieci opaskami oraz zawieszkami odblaskowymi.

Dzieci przyjęły je z wielką radością. Zobowiązały się także nosić je podczas spacerów oraz drogi do i ze szkoły. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wykazały się dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Prawidłowo odpowiadały też na zadawane przez policjantów pytania.

Beata Patecka
oficer prasowy KPP w Bartoszycach


Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już w kioskach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages