Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Andrzejki w Galinach

2014-12-04 08:00:41 (ost. akt: 2014-12-04 09:48:23)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

„Święty Andrzej szczęście wróży z wosku, butów i ostrużyn”- czyli andrzejki i nie tylko... Na 26 listopada w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach zaplanowano zabawę andrzejkową.

Na ten dzień dzieciaki czekały z niecierpliwością. Zanim jednak rozpoczęły się tradycyjne andrzejki, zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy karmnik zorganizowany przez szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem p. Lucyny Masłowskiej.

Najładniejsze, samodzielnie wykonane karmniki zostały nagrodzone dzięki szczodrości pana Tadeusza Tomczyka, który ufundował nagrody.

Wśród nagrodzonych autorów domków znaleźli się: Agnieszka Mokijewska, Wiktoria Antosik, Patryk Czajkowski, Dawid Bielicki, Ula Kiłyk i Przemek Pawski.

Po części oficjalnej nadszedł oczekiwany moment rozpoczęcia zabawy. Zaczęliśmy od wróżb. Na różne sposoby dzieci mogły sobie wywróżyć przyszłość. Oprócz tradycyjnych wróżb z butami czy z lanym woskiem. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby we współczesnym wydaniu: z butelką, pieniążkiem czy kubeczkami.

Później dzieci bawiły się w atmosferze Dzikiego Zachodu. Były tańce i muzyka w rytmie country oraz, jak na prawdziwych kowbojów przystało, siłowanie się na rękę. W trakcie zabawy przeprowadzono konkurs pod tytułem „Duet na medal”.

Po kilku konkurencjach I miejsce zajęła para z klasy VI - Wiktoria Antosik i Michał Kosakowski, II miejsce Ada Jóźwicka i Dominik Jóźwicki z klasy IV, ostatnie miejsce na podium przypadło duetowi, także z klasy IV - Zuzi Ludwiniak i Jakubowi Mężyńskiemu.

Jak zwykle przy imprezach wspierały nas niestrudzone mamy, za co im serdecznie dziękujemy.
I po takich szalonych zabawach wkroczyliśmy w spokojniejszy okres Adwentu.

K. Aleksandrowicz

Przygotowaliśmy dla Was nowe wydanie naszego tygodnika.
Od piątku w kioskach!
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages