Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Sokolica: Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola

2014-11-28 08:57:47 (ost. akt: 2014-11-28 09:04:16)

Autor zdjęcia: Anna Kopytko

Dzieci z zerówki w Sokolicy nauczyły się jak prawidłowo przechodić przez jezdnię i wzięłu udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Zostały wyposażone w elementy odblaskowe. Wszystko o w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola".

Program „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola” jest realizowany w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy przez cały rok szkolny.

Dzięki niemu dzieci poznają znaki drogowe, związane z bezpiecznym przechodzeniem przez jezdnię na wsi i w mieście oraz dowiadują się: kiedy dziecko może samodzielnie chodzić do szkoły, jak prawidłowo powinien być wyposażony rowerzysta, jak powinny być przewożone w samochodzie małe dzieci, dlaczego po zmroku potrzebne są znaczki odblaskowe i kamizelki, jaka jest rola straży pożarnej, policji, służby zdrowia.

Dzieci wzięły udział w spotkaniu z policjantem na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, podczas którego uczyły się wzywać pomocy, dzwoniąc pod numer 112 oraz przeszły trening prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

Na zakończenie pierwszego etapu realizacji programu odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla przedszkolaka. Wszyscy nasi zerówkowicze zostali wyposażeni w znaczki odblaskowe, które przymocowano do dziecięcych plecaków oraz kamizelki odblaskowe.

Anna Kopytko

Przygotowaliśmy dla Was kolejne wydanie "Gońca"! Jest już w kiokach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages