Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

W niedzielę druga tura wyborów samorządowych

2014-11-27 13:56:14 (ost. akt: 2014-11-27 14:24:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Mieszkańcy Bartoszyc, a także miast i gmin Bisztynek i Sępopol wezmą w niedzielę 30 listopada udział w drugiej turze wyborów samorządowych. Późnym wieczorem poznamy nazwiska osób, które wygrają głosowanie na burmistrzów.

Pierwsza tura tegorocznych wyborów samorządowych przyniosła rozstrzygnięcia w gminie Bartoszyce, gminie Górowo Iławeckie oraz w mieście Górowo Iławeckie. Tutaj nazwiska burmistrza i wójtów poznaliśmy już dwa tygodnie temu.

W niedzielę 30 listopada do urn znowu pójdą mieszkańcy Bartoszyc, a także miast i gmin Bisztynek i Sępopol. Dopiero druga tura rozstrzygnie, kto zdobędzie fotel w urzędzie.

Jak mówi Joanna Szydłowska, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Bartoszycach, wszystko jest już przygotowane do drugiej tury.

— W środę robiliśmy próbę i wszystko się udało. Mamy nadzieję, że tym razem nic złego się nie wydarzy. Jeśli jednak, uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 26 listopada mówi, by w razie awarii niezwłocznie przystąpić do liczenia ręcznego — mówi Joanna Szydłowska.

Owe "zło" to oczywiście awaria systemu informatycznego zliczającego głosy w pierwszej turze. Przez to wyniki do sejmików województw podane były z kilkudniowym opóźnieniem, a niektórzy politycy krzyczeli o "manipulacji" lub wręcz "fałszowaniu" rezultatów.

Tak jak dwa tygodnie temu, tak i teraz lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21. Mieszkańcy otrzymają tylko jedną kartę, koloru różowego. Przy kandydacie, na którego będą chcieli oddać głos, będą musieli postawić krzyżyk.

Przypomnijmy, że w Bartoszycach o fotel burmistrza w drugiej turze powalczą Wojciech Prokocki (KWW Wojciecha Prokockiego) i Piotr Petrykowski (KWW SLD Lewica Razem).

W Bisztynku do drugiej tury weszli Marek Kazimierz Dominiak (KWW Wspólna Sprawa) oraz Zbigniew Filipczyk (KWW Niezależnych).

W Sępopolu 30 listopada zmierzą się Irena Wołosiuk (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Grzegorz Mucha (KWW Blok Dla Ziemi Sępopolskiej).

kwk

Przygotowaliśmy dla Was kolejne wydanie "Gońca"!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyborca #1583217 | 46.170.*.* 28 lis 2014 14:57

  Bisztynek - Filipczyk Nr 1

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. emerytka #1583156 | 176.97.*.* 28 lis 2014 14:32

  CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie , zatrzymanie z podejrzeniem korupcji. Czy to nie pan Protas z PO rządzi tym urzędem ? Do poprzednich wyborów głosowałam na kandydatów tej partii, ale nigdy więcej na nich nie zagłosuję . Od dołu do góry nepotyzm, korupcja , układy, układziki i lekceważenie narodu. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach burmistrzem zostanie pan Pretrykowski, człowiek spoza układów. I niech zwolennicy pana Prokockiego nie straszą, że dwa lata będzie się uczył rządzenia, poprzedni burmistrzowie uczyli się dłużej i nic konkretnego dla Bartoszyc nie zrobili.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Entomolog #1582833 | 83.9.*.* 28 lis 2014 12:58

  Na mój nos czas Muchy dobiegł kresu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages