Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wojciechy. Jak zbudować ptasią stołówkę?

2014-11-20 14:55:54 (ost. akt: 2014-11-20 15:02:12)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie szkoły w Wojciechach wiedzą jak dokarmiać ptaki. Dowiedzieli się tego podczas specjalnego spotkania z Kingą Chodarą, specjalistką ds. ochrony lasu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się spotkanie z Kingą Chodarą, specjalistką ds. ochrony lasu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0–VI.

Tematem było dokarmianie zwierząt oraz zasady budowy ptasiej stołówki.

Pani Kinga opowiedziała o położeniu zwierząt w czasie zimy, która jest ciężką porą roku dla ptaków. Trudno im znaleźć cokolwiek do jedzenia podczas mrozów i obfitych opadów śniegu.

Nasze działania mogą uratować życie wielu zwierzętom. Aby były skuteczne, należy pamiętać o systematycznym dokarmianiu i odpowiednim doborze karmy. Powinny składać się na nią: nasiona roślin oleistych i zbóż, orzechy, dziko rosnące owoce oraz tłuszcze zwierzęce.

Mimo naszych dobrych chęci możemy wyrządzić krzywdę zwierzętom, jeśli będziemy dokarmiać je spleśniałym chlebem albo zepsutymi warzywami. Resztki tego rodzaju powodują choroby, a nierzadko też śmierć ptaków.

Jedną z metod dokarmiania jest przygotowanie karmnika i umieszczenie go w odpowiednim miejscu. Konstrukcja powinna chronić jedzenie przed atakami ze strony kotów i innych drapieżców oraz zawilgoceniem od śniegu i deszczu.

Trzeba również pamiętać o czyszczeniu go z odchodów i resztek jedzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu si ę bakterii.

Na zakończenie pani Kinga przekazała nam prezent w postaci specjalnej karmy dla ptaków oraz zaproponowała udział w konkursie na wykonanie najpiękniejszego karmnika. Dziękujemy za spotkanie!

Teresa Bryła
Nowe wydanie "Gońca", niemal w całości poświęcone wyborom samorządowym, od piątku do kupienia.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages