Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Kampania społeczna "Powstrzymaj pijanego kierowcę"

2014-11-13 09:23:04 (ost. akt: 2014-11-13 10:21:05)

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

Uczniowie gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach wraz z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach uczestniczyli w działaniach prewencyjno - edukacyjnych „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Akcja została poprzedzona prelekcją związaną z zachowaniem trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu. Oprócz dostarczenia uczniom wiedzy teoretycznej, przeprowadzone zostały ćwiczenia z użyciem alkogogli, czyli specjalnie skonstruowanych okularów, po założeniu, których widzimy jak osoba pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji policjanci badali stan trzeźwości kierowców, a uczniowie wręczali ulotki informujące o tym, jak duży wpływ ma alkohol na organizm i jakie są konsekwencje siadania za kierownicą na tzw. „podwójnym gazie”.

Celem naszego działania było uwrażliwienie kierowców oraz pasażerów na skutki kierowania autem pod wpływem alkoholu i dotarcie do jak największej liczby kierujących i pasażerów, aby reagowali w sytuacjach, gdy osoba pod wpływem alkoholu próbuje siadać za kierownicę, lub gdy zauważą pojazd na drodze, który zaczyna stwarzać niebezpieczeństwo dla innych kierujących.

Problem pijanych kierowców na drogach oraz brak kultury za kierownicą, to nie tylko działania doraźne w postaci policyjnych kontroli. Temat bezpieczeństwa na drogach jest ważny i potrzebny, a dzięki skutecznej profilaktyce wspólnie możemy przyczynić się do wyeliminowania pijanych kierowców z naszych dróg.

Liczne badania pokazują, że kierowcom i całemu społeczeństwu nadal brakuje świadomości na temat działania alkoholu. Istnieje przyzwolenie na jazdę w stanie nietrzeźwości.

Ideą naszych działań jest wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach. Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego podejmowane w naszej szkole działania profilaktyczne są od wielu lat są wspierane przez samorząd gminy Bartoszyce oraz Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, co utwierdza nas w przekonaniu, że prewencja i profilaktyka składają się na bezpieczny obraz człowieka.

Sylwia Kondraciuk

Przygotowaliśmy już dla Was kolejne wydanie "Gońca". Do kupienia od piątku!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoła

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages