środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Szkoła w Galinach ma swój sztandar

2014-11-06 07:11:33 (ost. akt: 2014-11-06 07:18:06)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Tylu zacnych gości jeszcze w Galinach nie było. A stało się to za sprawą niecodziennego wydarzenia. 31 X 2014 roku miejscowa szkoła podstawowa oficjalnie przyjęła imię Leśników Polskich i otrzymała z ich rąk sztandar.

Oprócz całej społeczności szkolnej i mieszkańców Galin w kościele parafialnym zgromadzili się dostojni goście.

Mszę świętą celebrował Jego Ekscelencja Arcybiskup Edmund Piszcz, który poświęcił sztandar ufundowany przez Nadleśnictwo Bartoszyce i społeczność lokalną. Zaszczycili nas również swoją obecnością: poseł na Sejm RP Miron Sycz, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zbigniew Pietrzak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie pani Małgorzata Błyskun, przewodniczacy Związku Leśników Polskich Bronisław Sasin.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele służb mundurowych, sąsiednich nadleśnictw, jednostek organizacyjnych Gminy Bartoszyce, zaprzyjaźnionych szkół.
W roli gospodarzy wystąpili: nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zbigniew Pampuch, wójt gminy Bartoszyce Jadwiga Gut, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach Mariola Jagiełło.

Po mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny orszak złożony z pocztów sztandarowych, uczniów i gości przemaszerował do świetlicy wiejskiej, gdzie kontynuowano uroczystość.

Po odczytaniu przez przewodniczacego Rady Gminy Bartoszyce Wacława Kowalczyka uchwały dotyczącej nadania szkole imienia przystąpiono do symbolicznego wbijania gwoździ i podpisywania aktu przekazania sztandaru. Następnie poczet sztandarowy leśników pod przewodnictwem sztandarowego, leśniczego Pawła Ulaniuka przekazał sztandar dyrektorce szkoły p. Marioli Jagiełło.

Następnie z rąk pani dyrektor sztandar szkoły przejął poczet sztandarowy uczniów. Zaszczytną funkcję sprawowali szóstoklasiści: Łukasz Bobrowicz, Aleksandra Gojło i Wiktoria Antosik.

Zwieńczeniem ceremonii przekazania sztandaru było ślubowanie uczniów na sztandar. Uczniowie przyrzekali godnie reprezentować imię szkoły i szanować otrzymany „cenny dar”. Ostatnim punktem gali był program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Od tego dnia nasi uczniowie mogą z dumą nazywać się młodymi „włodarzami lasu” zgodnie ze słowami Hymnu Leśników będącego jednocześnie hymnem szkoły:

„My borów włodarze
Stoim przy sztandarze.
Darz Bór!-tak hasło brzmi,
Gra hejnał chór-
Darz Bór! Darz Bór!”


Krystyna Aleksandrowicz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1536660 | 83.9.*.* 7 lis 2014 14:36

  szkoda, że informacja nie ukazała się w wydaniu papierowym gazety, to ważne święto dla lokalnej społeczności, miło by było poczytać coś innego niż propagandę wyborczą.....echhh

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fotgraf #1534913 | 217.96.*.* 6 lis 2014 08:16

  Muszę przyznać że autor zdjęć Pan Marek Kirkuć wykazał się wielkim kunsztem fotograficznym. Nie od dzisiaj przeglądam fotki tego Pana i mam wielki podziw za jego umiłowanie /mimo że jest tylko amatorem/.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages