Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Szkoła w Wojciechach z Zieloną Flagą

2014-11-04 19:41:36 (ost. akt: 2014-11-04 19:50:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Miedzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi trafił do szkoły w Wojciechach. To efekt działań uczniów i nauczycieli w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju.

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach, przystąpiła do Programu Szkoły dla Ekorozwoju. Chcieliśmy w ten sposób stać się jeszcze bardziej „ekologiczni”.

Swoje działania skupiliśmy na dwóch obszarach: zdrowa żywność w szkole oraz zielone tereny przyszkolne. W ich realizację zaangażowana była cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wraz z przedstawicielami społeczności lokalnej Wojciech. Całość prac koordynował specjalnie do tego powołany Komitet Lokalny.

W efekcie całorocznej pracy uzyskaliśmy Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi. Jest to tytuł nadawany placówkom szkolnym na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Mamy wielką satysfakcję, że dołączyliśmy do ich grona.

28 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się oficjalne przekazanie Zielonej Flagi. Dokonała tego p. Alicja Szarzyńska, kierownik Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie i koordynator programu SdE w woj. warmińsko-mazurskim, w obecności przybyłych przedstawicieli Komitetu Lokalnego, p. Anety Szablak - przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Andrzeja Wierzbickiego – sołtysa Wojciech.

Na wstępie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy z logiem certyfikatu, zawieszonej przy głównym wejściu do budynku szkoły, po czym udaliśmy się wszyscy na salę sportową, gdzie nastąpiło przekazanie Zielonej Flagi dyrektorowi szkoły, p. Krzysztofowi Osowskiemu.

Dokonując podsumowania naszej pracy, dyrektor szkoły podziękował wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu, a szczególnie koordynatorkom, p. Elżbiecie Zalewskiej i Bożenie Plonie oraz członkom Komitetu Lokalnego. Zostali oni uhonorowani, specjalnie na tę okazję przygotowanymi, „ekologicznymi” upominkami.

Na zakończenie uroczystości p. Bożena Plona wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Oliwią Kaczmar, przedstawiły przygotowaną prezentację multimedialną, która przypomniała wszystkim nasze dokonania. Trochę się tego uzbierało. A ponieważ certyfikat jest przyznawany na okres jednego roku, więc z satysfakcją zamykamy ten etap, a myślami zaczynamy już kolejny.

Sukces zobowiązuje, dlatego bogatsi o zdobyte doświadczenia, będziemy realizować kolejne przedsięwzięcia, aby ziściło się. Do zobaczenia za rok.

Bożena Plona

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bbb #1534611 | 83.24.*.* 5 lis 2014 21:24

  a wycieczka do Barciszewa będzie?żeby dzieciaki ze wsi ekologicznej krowe zobaczyły???Zielone flagi szmery bajery rowery!!! ktoś mianowanego robi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #1533663 | 91.196.*.* 5 lis 2014 10:11

  serdecznie gratuluję. Takie wyróżnienie to naprawdę coś.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages