Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Rubinowa akcja i uroczystość jednego dnia

2014-10-31 08:08:17 (ost. akt: 2014-10-31 08:33:44)

Stowarzyszenie RUBIN we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zorganizowało akcję rekrutacji kandydatów na dawców szpiku kostnego. Miała ona związek z uroczystością z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji.

Akcja rejestracji odbyła się w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.
Zgłosiły się 62 osoby, które zostaną zarejestrowane jako potencjalni kandydaci na dawców szpiku kostnego.

Akcję zorganizowano w związku z uroczystością z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji, która kilkadziesiąt minut później odbyła się w tej samej szkole.

Uczniowie pod opieką nauczycielek: Marioli Maciejewskiej, Aliny Mikołajczak, Elżbiety Klimus i Sylwii Kapturskiej, przygotowali program z pokazem "Kampania II Życie", przybliżając znaczenie słów związanych z donacją, transplantacją, przeszczepami.

Prezes zarządu stowarzyszenia Andrzej Siarkowski przywitał zaproszonych gości, przedstawił także historię Rubina. Działalność stowarzyszenia przedstawiła Katarzyna Melerska, sekretarz zarządu.

Henryka Tomczyk-Kosińska, koordynator powiatowy ds. transplantacji, wygłosiła wykład na temat rodzajów i procedur, dotyczących przeszczepów nerki.

W czasie uroczystości wręczono odznakę III stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Karolowi Frączek.

Renata Leśniak, przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, wręczyła podziękowania członkom Stowarzyszenia Rubin za zaangażowanie w pracy na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa.

Wyróżniono Andrzeja Siarkowskiego, Katarzynę Melerską, osoby i instytucje wspierające nasze działania: burmistrza Bartoszyc, starostę powiatu, Annę Nieroda, Cezarego i Krzysztofa Baranowskich, Tadeusza Dąbkowskiego i Andrzeja Krejera.

W imieniu burmistrza miasta Marek Kierzkowski wręczył podziękowania i drobne upominki za promowanie działań w zakresie honorowego dawstwa krwi, szpiku i organów.

Zaproszeni goście, wśród których byli również członkowie rodziny dawcy z naszego powiatu, otrzymali drobne upominki od stowarzyszenia.

Katarzyna MelerskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już w kioskach!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages