Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Policyjna akcja "ZNICZ 2014" w Bartoszycach

2014-10-29 12:12:44 (ost. akt: 2014-10-29 12:23:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Policja

Już od piątku 31 października do 3 listopada 2014r. trwać będzie policyjna akcja „Znicz 2014” związana z dniem Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Policjanci na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. W okolicach bartoszyckich cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu.

Już od kilku dni bartoszyccy policjanci przygotowują się do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych oraz działań pod hasłem „Znicz 2014”.

W tym roku Święto Zmarłych przypada w czasie weekendu, dlatego też policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu nie tylko pojazdów, ale też pieszych w rejonie cmentarzy już od od piątku 31 października do poniedziałku 3 listopada 2014. Na ten czas do służby zaplanowano maksymalną ilość patroli policyjnych. Funkcjonariusze na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Wszystko po to, aby pomóc uczestnikom uroczystości i kierowcom, jak najsprawniej i najbezpieczniej dotrzeć do celu. Funkcjonariusze zapowiadają też tymczasową zmianę organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych.

W Bartoszycach wprowadzone zmiany będą dotyczyły między innymi:

- ustawienia na całej długości ul. Konopnickiej oraz ul. Leśnej znaków zakazu zatrzymywania się i postoju;

- parkowania tylko w miejscach wyznaczonych;

- wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta w przypadku zamkniętej ul. Przemysłowej i pojawiających się utrudnień będzie się odbywał przez ul. Kolejową - Kajki – Drzewna – Orzeszkowej – Grota Roweckiego. Objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI;

- w przypadku oddania do użytku po remoncie ulicy Przemysłowej ruch będzie się odbywał ulicą Leśną, Poprzeczną i Przemysłową. Wówczas objazd przez ulice Kolejową - Kajki – Drzewna – Orzeszkowej – Grota Roweckiego nie będzie obowiązywał;

- na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostanie wydzielone stanowisko dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI, ruch samochodów i parkowanie będzie dozwolone na pozostałych miejscach oznaczonych znakami pionowymi „Parking”, taśmą zostaną odgrodzone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów.

Przypominamy!

Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach mogił najbliższych. Będą tam także osoby czyhające na okazję. Przestępcy bez skrupułów wykorzystają każdą naszą nieuwagę. Dlatego zadbajmy o to by chwila zadumy i rozpamiętywania nie zaburzyły naszej czujności i ostrożności.

Proponujemy państwu kilka rad, które pomogą bezpiecznie przetrwać ten okres:
Nie pozostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki, a w samochodach wartościowych rzeczy na widoku.
Zachowajmy czujność w środkach masowego transportu. Tłum jest doskonałym miejscem dla kieszonkowców. Nie nośmy więc portfeli na widoku i w tylnych kieszeniach spodni, zachęcając ich do działania. Torebki trzymajmy z przodu tak, aby mieć je przez cały czas na widoku.

Wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy.
Wyjeżdżając z domu sprawdźmy czy wyłączyliśmy gaz i urządzenia elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna.
Wyjeżdżając na kilka dni pozostawmy zaufanemu sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami.

Przed wizytą na grobach z dziećmi ustalmy podstawowe zasady zachowania w przypadku zagubienia. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem.

Uczulmy nasze maluchy, aby nie kontaktowały się z obcymi – przypomnijmy, że nie mogą ufać osobom, których nie znają. Zabrońmy dzieciom wsiadania do samochodu z obcymi. Przypomnijmy, że w trudnych sytuacjach mogą poprosić też o pomoc umundurowanych policjantów czy strażników miejskich, którzy w tym czasie na pewno będą pełnić służbę w okolicach cmentarzy.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek zwłaszcza poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Przypominamy, że od 31 sierpnia br. każdy taki pieszy ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Oczywiście do noszenia odblasków zachęcamy wszystkich pieszych. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg dojazdowych, a zwłaszcza na zmiany wprowadzone na ten czas. Ostrożności nigdy nie za wiele.

Beata Patecka
oficer prasowa KPP w Bartoszycach


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages