Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Strażacki tydzień

2014-10-27 15:35:18 (ost. akt: 2014-10-27 15:40:46)

Autor zdjęcia: Państwowa Straż Pożarna

Strażacy po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad ostrożności przy korzystaniu z instalacji grzewczych, wentylacyjnych i dymowych. Po raz kolejny gasili sadzę w kominie, której nie usunięto przed sezonem. W ubiegłym tygodniu we wszystkich działaniach brało udział 10 zastępów strażackich.

W ubiegłym tygodniu tj. w okresie od 20 do 26 października br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 7 razy z czego czterokrotnie podczas działań gaśniczych, a 3 krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia.

Ogółem w działaniach uczestniczyło 37 strażaków tj. 10 zastępów.

Działania gaśnicze dotyczyły: zadymienia w wielorodzinnym budynku mieszkalnym spowodowanego zapaleniem się okapu kuchennego, pożaru śmietnika kontenerowego, pozostałości roślinnych na nieużytkach oraz pożarem sadzy w kominie.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń działania jakie podejmowano związane były z: wypadkiem w komunikacji drogowej, usuwaniem plamy oleju na drodze wojewódzkiej 511 oraz pomocą ratownikom zespołu pogotowia ratunkowego w otwarciu drzwi mieszkania, gdzie znajdował się osłabiony mężczyzna.

W związku z trwającym już sezonem grzewczym kolejny raz chcemy uczulić mieszkańców powiatu na zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz prawidłową eksploatację urządzeń grzewczych a zwłaszcza przewodów dymowych i wentylacyjnych.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages