Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Oddano do użytku 4,25 km wyremontowanej drogi przez Bajdyty

2014-10-24 12:39:22 (ost. akt: 2014-10-24 13:50:44)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Prawie 3,4 mln złotych kosztował remont odcinka drogi powiatowej od granicy gminy Bartoszyce przez Bajdyty do drogi wojewódzkiej Bartoszyce - Kętrzyn. Dziś w Bajdytach odbyłasię skromna uroczystość oddania zmodernizowanej drogi do użytku. Nie obyło się, przy okazji, bez krytycznych uwag mieszkańców Bajdyt.

Starosta bartoszycki Wojciech Prokocki wspólnie z burmistrzem Bartoszyc Krzysztofem Nałęczem, zastępcą wójt gminy Bartoszyce Bogdanem Miluskim, wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Markiem Dominiakiem oraz przedstawicielem wykonawcy i dyrektorem ZDP w Dąbrowie Karolem Łomeckim oraz zaproszonymi gośćmi dokonali symbolicznego aktu otwarcia odcinka wyremontowanej i zmodernizowanej drogi powiatowej Łabędnik - Bajdyty - granica gminy Bartoszyce.

- Wyremontowany został odcinek o długości 4250 metrów, szerokości jezdni 5,5 metra z chodnikami w Bajdytach, przepustami, rowami i zjazdami na pola uprawne - wymieniał Wojciech Prokocki.

- Koszt całkowity tej budowy wyniósł ostatecznie 3.386.888 zł 89 gr. z czego prawie 1 mln. 700 tys. złotych powiat uzyskał z budżetu państwa. Inwestycję dofinansowywały samorządy Bartoszyc. Miasto dołożyło 300 tys. złotych a gmina 100 tys. złotych - mówił starosta bartoszycki.

- Wspaniale by było, gdyby wszystkie drogi powiatowe wyglądały nie gorzej niż ten odcinek drogi. Mamy tu jeszcze bardzo dużo do zrobienia - mówił Krzysztof Nałęcz.

- Nas cieszy każda inwestycja zwłaszcza w infrastukturę drogową niezależnie od tego, czy jest ona na drodze powiatowej, wojewódzkiej, czy krajowej. Jesteśmy w stanie zawsze wspierać takie inwestycje i będziemy je wspierać. Myślę, że mieszkańcy Bajdyt odczują wyraźną poprawę komfortu jazdy co zwiększa jakość życia w tym miejscu naszego kraju - mówił zastępca wójt gminy Bartoszyce Bogdan Miluski.

O zabranie głosu starosta poprosił też wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Marka Dominiaka. - Pan też musi coś tu powiedzieć, bo jest pan chyba najbardziej nieustępliwym człowiekiem w Radzie Powiatu, w tej kadencji, który już na pierwszej sesji rady upomniał się o tą drogę i konsekwentnie dążył do wykonania tego remontu - mówił Wojciech Prokocki.

- Przyznaję, że tak było, ale stało się to na drugiej sesji rady. Upomniałem się o tą drogę, bo przez trzy wcześniejsze kadencje powiat bartoszycki nie zrealizował żadnej poważniejszej inwestycji drogowej na terenie gminy Bisztynek. Dziękuję radnym powiatowym, bo moje wystąpienie spotkało się ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że wniosek, który został napisany i złożony jeśli chodi o dalsze odcinki tej drogi w kierunku Paluz i Łędławek o łącznej długości 4,7 km będzie w przyszłym roku także zrobiony - mowił Marek Dominiak.

Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi obyło się bez przecinania wstęg i większych uroczystości.

Łyżkę dziegciu do beczki miodu, czyli samozadowolenia urzędników wlali jednak dwaj mieszkańcy Bajdyt, którzy z pewnego oddalenia obserowali i słuchali wystąpień.

Zapytaliśmy ich czy ceszą się z remontu drogi. Zarówno pan Mieczysław jak i pan Witalis odparli, że cieszą się, ale mają mnóstwo uwag do jakości wykonania niektórych elementów tej infrastrukury.

Pan Mieczysław pokazał nam i dyrektorowi ZDP Karolowi Łomeckiemu źle zamocowane, nieustabilizowane i nierówno wkopane barierki przy przystanku autobusowym.

Pan Witalis podzielił się krytycznymi uwagami na temat jakości wykonania przepustów. Obaj panowie uzyskali zapewnienie Karola Łomeckiego, że te usterki zostaną usunięte jeszcze w listopadzie bieżącego roku oraz wykonany zostanie dodatkowy przepust pod drogą z Bajdyt w kierunku Galin. Zapewniał, że budowa tego przepustu jest zaplanowana, ale nie była objęta tą inwestycją i zostanie wykonana siłami własnymi Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie. Wykonanie tych zapewnień sprawdzimy.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego już do kupienia w kioskach!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. brawo #1522732 | 88.220.*.* 27 paź 2014 12:22

  Dobrze, że pan Nałęcz, wspiera takie inicjatywy, i zgadzam się z tym co powiedział w tekście.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aa #1520777 | 89.228.*.* 25 paź 2014 18:14

  chłop widać, że siłe ma to i barierki potrafi wyrwać :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. po co #1519836 | 88.220.*.* 24 paź 2014 19:22

  A Nałęcz tam po co?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ultron #1519691 | 88.220.*.* 24 paź 2014 17:02

   Bo wybory.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages