Świetna jazda Bartka w torowych mistrzostwach Polski LZS

2014-10-21 11:52:57(ost. akt: 2014-10-22 08:04:01)
Bartłomiej Klucznik (w środku) aż sześć razy stawał w Pruszkowie na najwyższym stopniu podium

Autor zdjęcia: Archiwum

To się nazywa perfekcyjny start! Bartłomiej Klucznik z Bartoszyc (zawodnik Stali Grudziądz) podczas kolarskich mistrzostw Polski LZS juniorów młodszych na torze w Pruszkowie zdobył sześć (!) złotych medali. Wygrał wszystkie konkurencje, w których startował!
To były jego mistrzostwa, inaczej określić tego nie można. 16-letni Bartłomiej Klucznik z Bartoszyc wygrał w Pruszkowie wszystkie sześć konkurencji, w których startował. Rywale mogli oglądać tylko jego plecy.

Jeżdżący od roku w barwach Stali Grudziądz zawodnik był najlepszy w scratchu, sprincie drużynowym, wyścigu punktowym, na 250 m ze startu lotnego, 500 m ze startu zatrzymanego oraz 3000 m drużynowo.

— Tak naprawdę na zawodach była tylko jedna konkurencja, w której jestem dobry, czyli 500 metrów. Inne wygrałem, bo na ten dzień byłem lepszy od innych — powiedział kolarz.

Klucznik nie był jedynym wywodzącym się z Bartoszyc kolarzem, który stanął na podium w Pruszkowie.

Wśród juniorów dwa razy do dekoracji wywoływany był Adrian Mrówka, który został mistrzem kraju na 4000 m drużynowo oraz drużynowym wicemistrzem w sprincie.

Dwa medale zdobyła także Karolina Lipiejko. Ona była druga w sprincie drużynowym juniorek młodszych oraz wygrała 3000 m drużynowe, a w składzie zwycięskiego zespołu jechała jeszcze Sandra Czaplicka. Wszyscy także są zawodnikami grudziąskiej Stali.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: