Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Galiny: Dzień Edukacji Narodowej

2014-10-21 09:17:37 (ost. akt: 2014-10-21 09:30:01)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W szkole w Galinach, jak w całej Polsce, uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość miała część oficjalną i artystyczno-konsumpcyjną.

Rzeźbiarzom dusz ludzkich, czyli nauczycielom poświęcony jest 14 dzień października. W całej Polsce dzieci dziękują w tym dniu swoim pedagogom za trud, za serce, za wiedzę.

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uroczysta akademia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00. Oprócz całej społeczności szkolnej na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Gratulacje pracownikom oświaty składali kolejno pan nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zygmunt Pampuch, ks. proboszcz Stanisław Tokarz, sołtys Galin p. Marcin Przybysz oraz p. Stanisława Szwed reprezentująca samorząd gminny.

Dyrektor szkoły pani Mariola Jagiełło oprócz złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkoły wręczyła również wyróżnionym nauczycielom okolicznościowe nagrody za szczególne zaangażowanie w realizację zadań szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, tańce, piosenki i scenki parodiujące życie szkolne. Było miło, radośnie i wesoło. Zwieńczeniem uroczystości było obdarowanie przez Radę Rodziców słodkimi upominkami wszystkich uczniów. Nauczyciele zaś mogli się rozkoszować wybornym tortem. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

K. Aleksandrowicz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages