Piątek, 23 czerwca 2017. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Strażacy tydzień z sukcesami sportowymi

2014-09-22 12:43:11 (ost. akt: 2014-09-22 12:51:50)

Autor zdjęcia: Państwowa Straż Pożarna

VI miejsce na świecie zdobył w Kazachstanie, wraz z drużyną, strażak z Bartoszyc st. kpt. Krystian Masalski. Ten sam strażak zajął V miejsce w kraju w zawodach w Bialymstoku. Oprócz rywalizacji sportowej był to też - jak zwykle - tydzień normalnej służby strażackiej. W minionym tygodniu strażacy interweniowali 10 razy.

W okresie od 15 do 22 września br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 10 razy z czego 8-krotnie podczas działań gaśniczych i 2-krotnie do zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia.

Działania gaśnicze jakie odnotowano w ubiegłym tygodniu dotyczyły zdarzeń w budynkach mieszkalnych, pożaru traw i nieużytków, oraz torfowiska.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń, do najpoważniejszego zdarzenia zaliczyć należy wypadek drogowy z 17 września, w pobliżu miejscowości Dąbrowa, gdzie w wyniku zderzenia samochodu osobowego z jeleniem poszkodowana została jedna osoba.

Ogółem w minionym tygodniu, który na szczęście obył się bez ofiar uczestniczyło w działaniach 75 strażaków powiatu bartoszyckiego tj. 17 zastępów.

Chcemy również wspomnieć o sukcesach sportowych strażaków jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu:

- W dniach 16-17 września w Białymstoku odbył się X Podlaski Turniej w Drabinie Hakowej, gdzie reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach mł. kpt. Krystian Masalski zajął V miejsce.

- 18 września w Olsztynie odbył się IV Warmiński Turniej w dwuboju pożarniczym w konkurencjach: „pożarniczy tor przeszkód” oraz „wspinanie przy pomocy drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”. Naszą Komendę reprezentowali st. str. Kamil Złonkiewicz i str. Ariel Borys.

- 20 września odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych woj. Warmińsko Mazurskiego, gdzie drużyny kobiet i mężczyzn z OSP Galiny (zwycięzcy zawodów powiatowych) zajęli odpowiednio VI i V miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Apetyty na podium były duże, gdyż po biegu sztafetowym obydwie drużyny zakwalifikowały się na II miejscu.

Chciałbym również poinformować iż w dniach 4-8 września br. w Kazachstanie odbyły się X Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym. Wśród reprezentantów Polski znalazł się nasz strażak mł. kpt. Krystian Masalski, który wraz z drużyną wywalczył VI miejsce w klasyfikacji generalnej.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj