Granica poradziła sobie z beniaminkiem

2014-08-13 19:41:25(ost. akt: 2014-08-13 20:16:53)

W dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu w piłkarskiej klasie okręgowej rywalami Granicy Bezledy były drużyny beniaminków. Z Pojezierzem Prostki padł remis, ale już z Danpolem Knopin nasz zespół sobie poradził.
Granica wygrała minimalnie - 1:0. Jedyny gol padł 20 minut przed końcem. Piłkę w polu karnym dostał Dawid Kuzia i kopnął mocno pod poprzeczkę, zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Żadnego gola kibice nie doczekali się przed przerwą, choć okazji ku temu gospodarze mieli naprawdę sporo.

Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania piłka trafiła w poprzeczkę bramki Danpolu po tym, jak głową uderzył ją Radosław Kurywczak. Chwilę później okazję sam na sam zmarnował Adrian Sokołowski.

Dobre okazje przed przerwą mieli jeszcze ponownie Sokołowski z R. Kurywczakiem, a uderzenia z pola karnego Kuzi i Grzegorza Adamczuka były blokowane.

Piłkarze z Knopina najlepszą sytuację mieli w 19. minucie, kiedy strzał jednego z zawodników trafił w słupek, a dobitka innego była bardzo niecelna.

W drugiej połowie, zwłaszcza po golu, przewagę osiągnął Danpol. Tzw. "setek" rywale sobie nie stworzyli, ale kilka razy groźnie dośrodkowywali z rzutów wolnych w pole karne.

Granica dowiozła zwycięstwo do końca. Po dwóch kolejkach drużyna ma 4 punkty, a w obu meczach bramkarz Hubert Świerczyński zachował czyste konto.

W sobotę drużynę z Bezled czeka wyjazdowe spotkanie z Orlętami Reszel.