Znakomity początek Victorii, Zatoka pokonana

2014-08-10 08:46:28(ost. akt: 2014-08-10 21:44:50)
Udał się debiut nowemu trenerowi Victorii Bartoszyce. Drużyna prowadzona przez Wiesława Kuracha na inaugurację piłkarskiego sezonu pokonała na swoim stadionie Zatokę Braniewo.
Pierwszą bramkę nasza drużyna strzeliła w 25 minucie, kiedy to idealne dośrodkowanie w pole karne Tomasza Konieczka wpadło na głowę Mateusza Zawadzkiego, który umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego bramkarza.

Zawodnicy z Bartoszyc już wcześniej mogli pokusić się o zdobycie bramki, ale dwukrotnie wychodzących na idealne pozycję Zawadzkiego i Pęcaka w ostatniej chwili blokowali obrońcy gości.

Braniewianie zdołali wyrównać jeszcze tuż przed gwizdkiem na przerwę. Jaworski jeszcze obronił pierwszy strzał wychodzącego sam na sam napastnika Zatoki, ale przy dobitce jego kolegi był już bezradny.

Zwycięska bramka padła w 72 minucie gry. Po uderzeniu z dystansu jednego z zawodników Victorii piłka wpadła pod nogę Radosława Pryszczepki, który z ok. 5. metra wepchnął ją do bramki tuż przy słupku.

Przypomnijmy że w poprzednim sezonie Victoria wysoko przegrała oba mecze z Zatoką: 2:5 i 1:5.

W następnej kolejce w środę 13 sierpnia piłkarzy z Bartoszyc czeka wyjazd do Omulwii Wielbark (g. 17).