Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Drogę powiatową modernizują z dwóch jej końców

2014-08-08 09:15:19 (ost. akt: 2014-08-08 10:05:53)
Pojawienie się ciężkiego sprzętu na ulicy Kolejowej w Bisztynku przyjęto z nieskrywaną radością.

Pojawienie się ciężkiego sprzętu na ulicy Kolejowej w Bisztynku przyjęto z nieskrywaną radością.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Mieszkańcy Bajdyt i Bisztynka z nieskrywaną radością obserwują postęp prac remontowych drogi powiatowej Łabędnik - Bisztynek. Droga remontowana jest na dwóch krańcowych odcinkach i łącznej długości prawie 5 kilometrów.

Dwa najbardziej zniszczone odcinki drogi powiatowej nr 1571N o łącznej długości prawie 5 kilometrów poddawane są właśnie gruntownemu remontowi i modernizacji. Zakres prac i tempo ich wykonywania cieszą mieszkańców Bajdyt - z jednej strony i Bisztynka - z drugiej.

- Droga modernizowana jest dzięki porozumieniom jakie zawarł powiat bartoszycki z samorządami gminnymi. Remont odcinka o długości 4250 metrów, odchodzący od drogi wojewódzkiej Bartoszyce-Kętrzyn, w kierunku Bajdyt, możliwy jest dzięki porozumieniu powiatu, gminy wiejskiej Bartoszyce i miasta Bartoszyce. Remont odcinka o długości 654 m, w obrębie miasta Bisztynek, jest wykonywany dzięki porozumieniu powiatu i gminy Bisztynek - mówił Karol Łomecki - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie k. Bartoszyc.

- Wartość prac na odcinku droga wojewódzka - Bajdyty to 3.363 tys. złotych. Przebudowa ulicy Kolejowej w Bisztynku, czyli odcinka drogi powiatowej w tym mieście, to około 484 tys. złotych. Zakresy prac remontowych na obu odcinkach są różne, ale w obu przypadkach zakończą się nałożeniem nowych warstw Jedynie w samej miejscowości Bajdyty modernizacja polega na usunięciu warstwy bitumicznej wraz z podbudową i wykonaniu nowej podbudowy. Poza Bajdytami na starą podbudowę nałożona zostanie nowa i dopiero na nią położone będa warstwy bitumiczne - wyjaśniał nam Karol Łomecki.

W Bisztynku, po wykonaniu wcześniej zatoczki dla autobusów szkolnych oraz zbudowaniu nowego chodnika w pobliżu szkoły podstawowej, starą warstwę asfaltu, w ciągu jednego dnia roboczego, zerwała specjalna frezarka, której prace, z ciekawością, obserwowało wielu mieszkańców. Już wkrótce na jezdni pojawią się nowe warstwy bitumiczne. Wykonawca już zgromadził ciężki sprzęt do tego potrzebny.

Remont odcinka w okolicach Bajdyt miał zakończyć się w październiku, ale wykonawca jest już niemal pewny, że skończy prace znacznie wcześniej. - Jest możliwe, że droga zostanie oddana do użytku nawet w połowie września - mówił karol Łomecki.

- Kluczem do tych inwestycji było zawarcie porozumień samorządu powiatowego z wymienionymi już samorządami gminnymi - mówił starosta bartoszycki Wojciech Prokocki. - Mówię o tym, bo ich zawarcie wcale nie było proste i trochę się musieliśmy napracować, aby samorządowców, zwłaszcza z Bisztynka, przekonać. Mam nadzieję, że realizacja przedsięwzięcia trwale przekonała do współpracy wszystkich samorządowców, bo dzięki niej, np. w Bisztynku możliwa będzie modernizacja ulicy Sportowej. W kolejnym okresie finansownia też konieczne będzie zawieranie takich porozumień, bo bez tej współpracy, żaden samorząd nie poradzi sobie z finansowaniem inwestycji drogowych - dodał Prokocki.

Kierowców informujemy, że ulica Kolejowa w Bisztynku nie jest zamknięta dla ruchu, ale mogą tu wystąpić utrudnienia i czasowe wprowadzenie ruchu wahadłowego. Odcinek od drogi wojewódzkiej Bartoszyce-Kętrzyn do Bajdyt jest aktualnie wyłączony z ruchu drogowego.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Już dziś w kioskach i punktach sprzedaży kolejne wydanie "Gońca"!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. . #1474160 | 81.163.*.* 1 wrz 2014 10:51

  Panie ,spraw aby szczęśliwie się spotkali bo będziemy mieli dwupasmówkę :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Internauta #1456919 | 83.28.*.* 8 sie 2014 16:04

  Oczywiście a droga Bajdyty - Galiny - Maszewy zapomniana już nawet przestali kleić dziury bo po co ludzie tak czy siak dobijają swoje samochody a i tak nikt za to ludziom nie zapłaci , podatki na marne ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czasami Płaczący #1456589 | 83.9.*.* 8 sie 2014 10:17

  PAN Dyrektor Karol Łomecki to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Żal, że mało jest tak kompetentnych ludzi na innych stanowiskach i to nie tylko w naszym powiecie. Serdecznie pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages