Grand Prix w siatkówce plażowej: już po pierwszych turniejach

2014-07-03 13:51:04(ost. akt: 2014-07-03 14:08:48)

Od poniedziałku do środy rozegrano w Bartoszycach trzy pierwsze turnieje Letniej Grand Prix w siatkówce plażowej. Na dziewięć miejsc na podium, aż siedem zajęli zawodnicy z innych miejscowości.
Trzymając się chronologii, w poniedziałek na boiskach przy kąpielisku miejskim rywalizowali mężczyźni.

Finał był wewnętrzną sprawą olsztyniaków. Patryk Tyszka/Mateusz Kownacki pokonali 2:1 (-19, 18, 17) Rafała Gnatowskiego/Patryka Dobkowskiego. Spośród ośmiu drużyn, byli to jedyni zawodnicy spoza Bartoszyc.

Trzecie miejsce, po zwycięstwie 2:0 (10, 10) nad Mariuszem Królikowskim/Tomaszem Olchowikiem, zajęli Marcin i Jakub Lewandowscy.

Rywalkom spoza Bartoszyc nie dały się w turnieju kobiet Aleksandra Fota/Nikolina Burkacka. To ich zwycięstwem zakończył się pierwszy turniej siatkarek. W finale wygrały 2:1 (13, -14, 9) z kętrzyńską parą Patrycja Pawłowska/Magda Kobylańska.

Trzecie miejsce też zajęły kętrzynianki — Emilia Strzelczyk/Izabella Parzych. W decydującym spotkaniu ograły 2:1 (13, -13, 13) Zuzannę Łączkowską/Paulinę Rynkowską z Dobrego Miasta.

W turnieju mikstów już żadnej bartszyckiej parze nie udało się dojść do czołowej trójki. Turniej wygrali Katarzyna Knapp/Maciej Michalski z Olsztyna, którzy w finale wygrali 2:0 (11, 12) z węgorzewską parą Daria Życka/Kacper Kowalewski.

W meczu o 3. miejsce Magda Krogulska/Paweł Borkowski 9Olsztyn) pokonali 2:0 (14, 16) parę z Bartoszyc Aleksandra Fota/Michał Zalewski.

Terminy kolejnych turniejów: 7 lipca (mężczyźni), 8 lipca (kobiety), 9 lipca (miksty). Początek każdego o g. 16.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: